A A A

ETAOI - klawiatura na smartfony i komputery przenośne

7 marca 2012, 11:43
ETAOI - klawiatura na smartfony i komputery przenośne

Polski wynalazca Michał Kubacki stworzył system, który wkrótce może zmienić oblicze telefonów komórkowych. Klawiatura ETAOI, składająca się z zaledwie pięciu różnokolorowych przycisków zajmujących niewielki pasek na dole ekranu, wykorzystuje możliwości, które pojawiły się wraz z nową generacją ekranów dotykowych.

System przeznaczony jest dla urządzeń z ekranami dotykowymi i opiera się na oryginalnym pomyśle: zamiast przydzielonego osobnego klawisza, każda litera, znak i komenda mają przypisaną kombinację kolorów. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko więcej miejsca na ekranie telefonu. Klawiatura ETAOI jest również niezwykle szybka i dokładna, a telefon staje się łatwiejszy w obsłudze.

Twórca ETAOI zredukował liczbę klawiszy przy jednoczesnym zwiększeniu ich rozmiaru. Klawiatura składa się z zaledwie pięciu przycisków. Wystarczy przesunąć palcem pomiędzy dwoma z nich, aby bez problemu zapisać dowolną literę z alfabetu łacińskiego. Kombinacje potrójne pozwolą natomiast wpisać 125 dodatkowych znaków. Testy praktyczne pokazały, że choć pozornie skomplikowana, klawiatura wymaga do opanowania jedynie kilkanaście minut. ETAOI pozwala pisać bez konieczności patrzenia na klawiaturę, polegając wyłącznie na pamięci mięśniowej, dzięki czemu po kilku godzinach treningu możliwe jest pisanie z prędkością nawet 50 słów na minutę.

Klawiatura ETAOI jest przeznaczona dla telefonów komórkowych, jak i tabletów. Aplikacja ma wbudowane alternatywne wersje wyglądu, które ułatwiają korzystanie z telefonu także osobom słabo widzącym czy daltonistom.

Liczba użytkowników ETAOI stale rośnie, zwłaszcza w USA i w Polsce, a odzew z ich strony jest coraz bardziej entuzjastyczny. Duże zainteresowanie nowym rozwiązaniem wykazują użytkownicy iPhone’ów, którzy szukają alternatywy dla przestarzałej klawiatury QWERTY.

Michał Kubacki cały czas pracuje na udoskonaleniem swojego wynalazku. Wkrótce klawiatura ETAOI pozwoli na pisanie nawet 100 słów na minutę.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto