A A A

EZIO FORIS FG2421-PL - do gier FPP

30 października 2013, 17:02
Alstor, dystrybutor monitorów marki EIZO w Polsce wprowadza do sprzedaży 23,5" model - FORIS FG2421-PL. To pierwszy na świecie monitor dla graczy z częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz. Polscy gracze w komplecie otrzymają grę Battlefield 4.
EZIO FORIS FG2421-PL - do gier FPP

Alstor, dystrybutor monitorów marki EIZO w Polsce wprowadza do sprzedaży 23,5” model – FORIS FG2421-PL. To pierwszy na świecie monitor dla graczy z częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz. Polscy gracze w komplecie otrzymają grę Battlefield 4.

W modelu FORIS FG2421-PL zastosowano nową funkcję, o nazwie Turbo 240, która sprawia, że częstotliwość odświeżania dwukrotnie przewyższa wartość 120 Hz, spotykaną w konwencjonalnych monitorach dla graczy. Turbo 240 konwertuje sygnał 120 Hz do 240 Hz, kontrolując system podświetlenia LED. Wysoki współczynnik odświeżania wraz z czasem reakcji 1 ms powoduje, że obraz wyświetlany jest bardziej płynnie.

FORIS FG2421-PL to pierwszy monitor dla graczy z odświeżaniem przekraczającym 120 Hz i matrycą wykonaną w technologii VA (vertical alignment). Zapewnia ona szerokie 176° kąty widzenia oraz wysoki kontrast – 5000:1 gwarantujący wyświetlanie głębokiej czerni. EIZO opracowało swój autorski układ, który minimalizuje input lag, czyli odstęp czasowy pomiędzy akcją wykonywaną przez gracza za pomocą klawiatury, myszy czy kontrolera, a jej efektem widzianym na ekranie. Przy sygnale wejściowym o częstotliwości 60 Hz input lag jest mniejszy niż 1 klatka, a przy sygnale 120 Hz schodzi poniżej 1.5 klatki.

Gracze mogą korzystać z dwóch trybów wyświetlania dedykowanych do gier FPS (first-person shooter) i jednego dla RTS (real-time strategy). Powstały one we współpracy z profesjonalnymi graczami z Fnatic - czołowego teamu w świecie eSportu, zapewniając idealną jasność, kontrast
i wartości gamma dla tego typu gier. Dostępne są również trzy inne profile, które mogą być definiowane przez graczy.

Do monitora dołączane jest oprogramowanie ScreenManager Pro for Gaming. Aplikacja umożliwia między innymi ściągnięcie ze strony gaming.eizo.com profili ustawień, z których korzystają profesjonalni gracze czy eksport własnych ustawień i udostępnienie ich graczom, którzy również posiadają model FG2421-PL. Korzystając z ScreenManagera Pro for Gaming użytkownik może zdefiniować skróty klawiszowe, których użycie zmieni tryb wyświetlania kolorów i rozmiar ekranu, jak również wyłączy zasilanie monitora czy włączy/wyłączy dźwięk. Program jest kompatybilny z Windows 8, 7 i Vista.

Model FORIS FG2421-PL posiada zestaw złączy – gniazda HDMI, DisplayPort i DVI-D umożliwiają podłączenie monitora do komputera, konsoli, odtwarzacza Blu-ray czy aparatu cyfrowego. Koncentrator USB z 1 portem upstream i 2 portami downstream umożliwia podłączenie urządzeń peryferyjnych, takich jak mysz czy klawiaturę bezpośrednio do wyświetlacza. Dostępne są również gniazda dla głośników i słuchawek.

 

Gry akcji uruchamiane są często w rozdzielczości mniejszej niż naturalna rozdzielczość monitora  1920 na 1080. Aby wykorzystać w całości 23.5” przestrzeń, użytkownik może powiększyć obraz, zachowując jego proporcje lub też powiększyć go tak, aby wypełniał cały ekran.

Nowy FORIS będzie dostępny w wybranych punktach w Polsce od 4 listopada. Cena monitora wraz  z kodem do gry Battlefield 4 (w wersji z dodatkiem Chińska Nawałnica to 2199 PLN. Urządzenie objęte jest 5-letnią gwarancją, a usługi serwisowe realizowane są w trybie door-to-door.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto