A A A

Exynos Auto 8890 sercem systemu informacyjno-rozrywkowego Audi A4

2 czerwca 2019, 08:50
Samsung Electronics ogłosił, że jej procesor Exynos Auto 8890 zostanie zastosowany w wysokiej klasy modułowej platformie informacyjno-rozrywkowej (MIB) trzeciej generacji niemieckiego producenta samochodów Audi.
Exynos Auto 8890 sercem systemu informacyjno-rozrywkowego Audi A4

Najnowsza generacja MIB, wprowadzona w nowej wersji A4 i planowana w kolejnych modelach, będzie zawierać procesor Exynos Auto 8890 firmy Samsung, który wybrano do systemu IVI nowej generacji Audi w 2017 roku w ramach Progresywnego Programu Półprzewodnikowego Audi (PSCP).

Exynos Auto 8890 jest niezwykle wydajną jednostką, wyposażoną w ośmiordzeniowy procesor centralny i dwunastordzeniowy procesor graficzny i zaprojektowaną, by obsługiwać interfejs multimedialny (MMI) Audi i jego funkcje, takie jak audio, kontrola stanu pojazdu czy wyświetlanie nawigacji w systemie IVI. Dzięki wysokiej wydajności oraz obsłudze wielu systemów operacyjnych i wyświetlaczy Exynos Auto 8890.

„Dla Audi mobilność oznacza nie tylko osiągnięcie celu podróży, ale także bezpieczną i przyjemną jazdę" - powiedział Alfons Pfaller, kierownik ds. rozwoju architektury i platformy E/E w Audi - „W ciągu ostatnich kilku lat ściśle współpracowaliśmy z firmą Samsung, aby zapewnić naszym klientom system informacyjno-rozrywkowy w pojazdach (IVI) obejmujący świeżo zmodernizowany interfejs multimedialny, który natychmiast precyzyjnie reaguje na komendy użytkownika, gwarantując najwyższą jakość prowadzenia pojazdu".

„Od samochodów marki premium, takiej jak Audi, oczekuje się, że jazda będzie zapewniała nie tylko odpowiednie parametry techniczne i bezpieczeństwo, ale również ekscytację" - powiedział Kenny Han, vice president of Device Solutions Division w Samsung Electronics.

Nowe Audi A4 z systemem IVI wyposażonym w Exynos Auto 8890 będzie dostępne w Europie od jesieni.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto