A A A

Facebok zapłaci wydawcom miliony dolarów za newsy

13 sierpnia 2019, 10:20
Gigant planuje od jesieni wprowadzić nową kartę Wiadomości, w której publikowane będą treści największych amerykańskich wydawców.
Facebok zapłaci wydawcom miliony dolarów za newsy

The Wall Street Journal doniósł, że Facebook zwrócił się do największych amerykańskich wydawców wiadomości, takich jak ABC News, The Washington Post, Bloomberg i Dow Jones, z ofertą zapłaty do 3 milionów dolarów rocznie za prawo do publikowania ich newsów na swojej platformie. Mają oni decydować o tym, ile i jakie artykuły się tam pojawią. Nie jest jasne, czy gigant jest gotowy zapłacić 3 miliony wszystkim wydawcom łącznie czy każdemu z osobna.

Facebook odmówił komentarza na temat wielkości sumy oferowanej wydawcom. Potwierdził jednak, że firma pracuje nad uruchomieniem sekcji Wiadomości, która ma ruszyć jesienią tego roku.

Koncern Zuckerberga od dawna jest krytykowany za to, że korzysta z treści wydawców za darmo, a równocześnie monopolizuje rynek reklamy internetowej, podczas gdy branża prasowa walczy o przeżycie.

Fot. USA-Reiseblogger/Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto