A A A

Facebook nagradza nową metodę izolacji danych

20 sierpnia 2019, 09:50
W Niemczech opracowano przełomową metodę izolacji danych. Pomysł zwrócił uwagę Facebooka.
Facebook nagradza nową metodę izolacji danych

Facebook zdecydował się przyznać nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów grupie naukowców z Niemiec (łącznie sześciu badaczy z Uniwersytetu Kraju Saary i monachijskiego Instytutu Informatyki im. Maksa Plancka), którzy opracowali interesującą metodę izolacji kodu. Nagroda to przyznawane od 2014 roku wyróżnienie Internet Defense Prize – dla najlepszych wynalazków wpływających na poprawę bezpieczeństwa w sieci.

Izolowanie danych jest bardzo istotne – na przykład podczas połączenia z serwerem należy izolować klucze kryptograficzne, by nie dopuścić do ich pobrania przez cyberprzestępców.

Opracowana przez naukowców metoda umożliwi ochronę wrażliwych danych podczas ich przetwarzania przez komputer. ZDNet informuje, że zaproponowana przez naukowców metoda ERIM (Efficient In-process Isolation with Memory Protection Keys) zwróciła uwagę komisji tym, że już teraz ma niewielki wpływ na wydajność i nadaje się do wdrożenia.

Przeważnie izolowanie danych wiąże się z dodatkowym obciążeniem zasobów (10–40 proc.). Testy pokazują jednak, że w przypadku ERIM może to być jeden procent. Wielką zaletą projektu ma być też zgodność z istniejącymi już systemami, co pozwala stosunkowo szybko zaimplementować tę metodę izolacji danych.

fot. 123RF


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto