A A A

Fikcyjne aplikacje służące do sprzedaży kobiet

11 stycznia 2022, 14:30
Powstało oprogramowane mające poniżać i ośmieszać muzułmanów mieszkających w Indiach.
Fikcyjne aplikacje służące do sprzedaży kobiet

Software'owe złośliwości

W Indiach aresztowano domniemanych twórców aplikacji służących do uruchamiania fałszywych aukcji kobiet wyznania muzułmańskiego. Policja informuje, że bada sprzęt komputerowy podejrzanych.

Jedna z aplikacji nazywała się Sulli Deals, a jej kod źródłowy można było znaleźć w repozytorium GitHub. Umieszczono w niej „aukcje" ponad 80 kobiet ze zdjęciami. W podobnej do Sulli Deals aplikacji Bulli Bai zainicjowano fikcyjne aukcje ponad 100 kobiet. W programach przestępcy wykorzystali zdjęcia przypadkowych osób znalezione w internecie.

Aplikacje powstały w celu poniżenia mniejszości muzułmańskiej w Indiach. Słowa „sulli" i „bulli" mają w hinduskim żargonie znaczenie negatywne. Działania te są efektem narastającego hinduskiego nacjonalizmu oraz wrogości do mniejszości etnicznych i religijnych.

fot. Pexels – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto