A A A

Firefox 3.0 beta 3 RC dostępny

6 lutego 2008, 13:06
Firefox 3.0 beta 3 RC dostępny

Jeszcze kilka dni temu programiści projektu Mozilla Firefox podawali, że trzecia wersja beta popularnej przeglądarki ukaże się 14 lutego. Tymczasem prace nad nią zostały prawie zakończone.

Wybraną wersję można pobrać z serwera Mozilli. Są już przygotowane wszystkie wersje językowe. Wystarczy odwiedzić FTP i pobrać właściwy program. Prawdopodobnie dzisiaj lub w ciągu kilku dni nowa beta będzie dostępna poprzez mechanizm aktualizacji. Mozilla Firefox 3 beta 3 niedługo zostanie przeniesiona do katalogu.

Niestety, na wydanie RC będziemy musieli poczekać jeszcze dłużej, ponieważ właśnie rozpoczęły się prace nad czwartą betą, nieplanowaną wcześniej w cyklu produkcyjnym.

sprostowanie: Niestety przez niepełne oznaczenie nowego wydania Firefoksa przez programistów Mozilli, błędne oceniliśmy, że przetestowana przez nas wersja jest ostatecznym wydaniem Firefox 3 beta 3. Przedstawiona informacja dotyczy zatem wersji 3 beta 3 RC1. Z tego co udało nam się dowiedzieć, trwają właśnie (11.02.2008) testy wersji RC3, tak więc już niedługo możemy się spodziewać bety 3. Równolegle z testami rozpoczęły się prace nad wydaniem Firefox 3 beta 4.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
a.michnik
opera
22 lutego 2008, 18:05
RoboForm
Czy jest kompatybilny z RoboForm-em?
zgłoś do moderacji »
avatar
p.malkowski
opera
11 lutego 2008, 09:16
testy dla wszystkich
Testerem FF może zostać każdy, tak głosi informacja na stronie, którą podałem. Co do zostawienia bety, to prawdopodobnie po wydaniu uaktualnienia FF poprosi o jego ściągniecie i instalację (choć nie mam pewności czy tak też zachowa się omawiana wersja RC). Co do tych poprawek, to może źle sformułowałem nie chodziło mi o krytyczne błędy bezpieczeństwa, ale o błędy w działaniu FF. Tutaj jeszcze dodam ze mimo testów wersji rc bety 3 rozpoczęły się już prace nad wersja 3 beta 4.
zgłoś do moderacji »
avatar
Agntx
opera
7 lutego 2008, 20:43
Ech... :(
Zgadza się panie Małkowski, tylko że nie zamieściliście informacji "Firefox 3 beta 3 RC1" tylko "Firefox 3.0 beta 3 dostępny", a to jest znaczna różnica. Poza tym do test-dayów raczej nie zaprasza się wszystkich użytkowników jak leci, bowiem nawet nie podaliście linka z informacjami, co taki przeciętny tester ma z tym buildem robić. Założę się, że znajdą się takie osoby, które zostawią tą "betę" do czasu wydania np. czwartej bety i nie zaktualizują ją do oficjalnego wydania beta 3, bowiem pomyślą, że już ją posiadają. I trochę szkoda, że uważa pan "krytyczne błędy" za coś podrzędnego, jeśli poleca pan pobranie już teraz betę 3 RC1 - napomknę delikatnie, że właśnie naprawa tych krytyczniych błędów jest najważniejsza przed wyjściem finalnej wersji. Może jutro zamieścicie info, że jest już czwarta beta? (bo jest już dostępna, tyle że bez poprawek "zbędnych" błędów krytycznych). I przede wszystkim ostateczna trzecia beta WYJDZIE 14 lutego. Proszę o zedytowanie newsa i napisanie prawdy. Drugi minus dla wspaniałych redaktor serwisu :( Posłużył się pan tłumaczeniem osoby w ogóle nie obeznanej w temacie...
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto