A A A

Fotka.pl ma 5 mln userów

6 września 2007, 14:45
Fotka.pl ma 5 mln userów

Justyna Smól z Topólki zarejestrowała się jako pięciomilionowa użytkowniczka Fotka.pl. Ten serwis społecznościowy został założony 6 lat temu, w Walentynki 2001, przez dwóch studentów.

Obecnie odwiedza go dziennie prawie 900 tysięcy internautów, a miesięcznie blisko 2,5 miliona użytkowników. Serwis przynosi swoim właścicielom także spore zyski – przychód za obecny rok ma wynieść 4,5 mln złotych, przy rentowności około 50 proc. Ponad połowa tych pieniędzy pochodzi od 75 tys. użytkowników, którzy zdecydowali się płacić za dodatkowe funkcje serwisu. Pozostałe zyski czerpane są ze sprzedaży reklam.

Mimo tak dużego sukcesu – Fotka.pl jest numerem 1 wśród serwisów społecznościowych w Polsce i jednym ze stu najpopularniejszych serwisów internetowych na świecie – jej twórcy nie zamierzają spocząć na laurach. Już dziś zapowiedzieli szybkie wprowadzenie dodatkowych funkcji. W pierwszej kolejności będą to tzw. gadżety, czyli proste aplikacje, które każdy użytkownik będzie mógł dodawać do swojego profilu na Fotce. W pierwszej kolejności będą to m.in.: interaktywna mapa Polski, na której można zaznaczyć ostatnio odwiedzone miejsca oraz usługa "moja ulubiona muzyka" – czyli lista ulubionych wykonawców, gatunków muzycznych i linków do internetowych rozgłośni radiowych. W planach jest także wprowadzenie czytnika RSS, który wyglądem ma przypominać pierwszą stronę z gazety. Jej zawartość będzie w pełni konfigurowalna przez samego użytkownika serwisu.

Źródło: Fotka.pl


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto