A A A

GDDR5X - nowy standard pamięci RAM

27 października 2015, 07:10
W internecie pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące nowej architektury pamięci RAM. Ta ma trafić do nowych układów graficznych firmy NVIDIA.
GDDR5X  - nowy standard pamięci RAM

Nowy standard pamięci o nazwie GDDR5X ma być rozwinięciem dotychczasowej architektury GDDR5 i posiadać blisko dwukrotnie wyższą wydajność. Wszystko za sprawą zwiększenia ilości dostępnych jednorazowo danych do 64 bitów. Dla przypomnienia - obecne najszybsze standardy GDDR5 oferują jedynie 32 bitów.

Dodatkowo GDDR5X mają posiadać taki sam układ pinów jak poprzednik, co pozwoli na łatwe zastosowanie nowego standardu przez producentów kart graficznych.

Nieoficjalnie pamięć GDDR5X ma pojawić się już w przyszłym roku za sprawą nowych układów graficznych firmy NVIDIA o nazwie Pascal.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto