A A A

Garmin Edge Touring i Edge Touring Plus

23 września 2013, 13:08
Garmin Edge Touring i Edge Touring Plus

Garmin International Inc., światowy lider w dziedzinie rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje Edge Touring i Edge Touring Plus - nawigacje GPS zaprojektowane z myślą o turystach rowerowych, rowerzystach górskich, korzystających z roweru jako środka transportu, oraz tych wszystkich, którzy poszukują funkcjonalnej nawigacji rowerowej.

Modele Edge Touring i Edge Touring Plus zostały wyposażone w specjalne rowerowe mapy, które ułatwiają trzymanie się wytyczonego szlaku i pozwalają odnaleźć drogę powrotną do punktu rozpoczęcia podróży. Rowerzyści mogą wybierać między trybem rowerowym, turystycznym i górskim, aby wyznaczyć trasę odpowiadającą ich preferencjom. Edge Touring wytyczy trasę do celu zarówno po drogach, ścieżkach, jak i szlakach rowerowych. Dla tych, którzy nie lubią wracać tą samą drogą, Edge Touring został wyposażony w specjalny tryb Round Trip. Po wpisaniu żądanego dystansu, Edge Touring skalkuluje do trzech propozycji tras, które wiodą do punktu początkowego, uwzględniając podaną odległość oraz profile wzniesień. Można porównać zaproponowane trasy, wybrać tą, którą chcemy jechać i korzystać z dokładnych wskazówek nawigacyjnych przez całą drogę za pomocą jednego dotknięcia ekranu.

Wytrzymała, wodoodporna (IPX7) obudowa, dotykowy ekran o przekątnej 2,6”, który reaguje nawet na dotyk wilgotnej dłoni lub dłoni w rękawiczce – te elementy sprawią, że Edge Touring ma sprawdzić się podczas niejednej rowerowej wyprawy. Urządzenie waży mniej niż 100 g, można je zamontować na kierownicy bądź trzpieniu. Akumulator zapewnia czas działania do 17 godzin, a przy zastosowaniu opcjonalnej baterii można zyskać dodatkowe 20 godzin jazdy.

Edge Touring wyświetla kluczowe dane dotyczące jazdy, takie jak czas, prędkość, średnia prędkość, prędkość maksymalna, dystans i wiele innych. Rowerzyści mogą dostosowywać wygląd ekranu do swoich potrzeb, decydując które z różnych dziesięciu pól będą widoczne na pulpicie. W zestawie z urządzeniem znajduje się również ćwierćobrotowy uchwyt rowerowy, który ułatwia korzystanie z nawigacji na różnych rowerach.

Edge Touring rejestruje informacje o tym, jak daleko, jak szybko oraz dokąd zmierzasz. Zebrane w ten sposób dane można po powrocie do domu szczegółowo odtwarzać i udostępniać znajomym za pośrednictwem serwisu Garmin Connect. Dodatkowo Edge Touring Plus oferuje wszystkie funkcje dostępne w nawigacji Edge Touring, a ponadto jest kompatybilny z bezprzewodowymi (ANT+) czujnikami tętna. Umożliwia to monitorowanie podczas jazdy poziomu wysiłku oraz wyświetlanie informacji o zasięgu i stopniu naładowana akumulatora w przypadku, gdy korzystamy z kompatybilnych e-rowerów. Model Edge Touring Plus został także wyposażony w wysokościomierz barometryczny, który dostarczy podczas jazdy dodatkowych informacji o zmianach temperatury, przewyższeniach, wzniesieniach i spadkach terenu.

Edge Touring i Touring Plus będą dostępne w sprzedaży w Polsce w październiku 2013 r.

Sugerowana cena detaliczna urządzeń:

Edge Touring - 249€

Edge Touring Plus – 299€


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto