A A A

Garmin Forerunner 910XT

4 października 2011, 14:57
Garmin Forerunner 910XT

Garmin prezentuje najnowsze wielofunkcyjne urządzenie pomiarowe dla sportowców.

Forerunner 910XT przystosowany jest do pracy zarówno na basenach jak i akwenach otwartych. Najnowszy produkt Garmin zapewnia wodoodporność do 50 metrów i jest pierwszym, wielofunkcyjnym zegarkiem dla sportowców, który jest w stanie dokonać dokładnych pomiarów przepłyniętego dystansu, efektywności oraz tempa pływania. Dodatkowo 910XT umożliwia wyliczenie punktacji SWOLF – czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów wykonanych rękoma na tym dystansie. Na otwartych zbiornikach wodnych urządzenie Garmina oferuje funkcje rejestrowania przepłyniętej trasy, co pozwala później na dokładne prześledzenie naszych dokonań za pomocą mapy w serwisie Garmin Connect.

Za sprawą elastycznego zapięcia zamontujemy Forerunnera 910XT zarówno na ramie roweru jak i na przegubie dłoni. Ponadto naciśnięcie jednego przycisku pozwoli na płynne przełączenie zegarka z trybu pływackiego na rowerowy, co zostaje również odnotowane w specjalnym logu. Rozwiązanie takie umożliwia dokładną analizę poszczególnych etapów danej trasy – od startu aż do mety, co z całą pewnością docenią triathloniści. Niewątpliwym plusem 910XT jest także dwudziestogodzinny czas pracy na baterii, który w zupełności wystarczy nawet w przypadku intensywnego treningu.

Forerunner 910XT umożliwia zaprogramowanie alarmów dźwiękowych i wibracyjnych, które będą powiadamiały o przyśpieszonym pulsie, zwiększonym tempie czy przebytym, określonym dystansie. Ponadto funkcja efektywności treningu, wykorzystująca monitor pracy serca, pozwala na dokładne przeanalizowanie obciążenia organizmu w trakcie wysiłku. Forerunner po wprowadzeniu odpowiednich danych przez użytkownika gwarantuje śledzenie efektywności danej sesji rowerowej lub biegowej.

Urządzenie oferuje przydatną funkcję motywującą do poprawy własnych osiągów – Virtual Racer. Pozwala ona na porównywanie i analizowanie własnych wyników na przestrzeni czasu. Ponadto możemy rywalizować z innymi użytkownikami, którzy dane na temat swoich treningów i tras biegowych udostępnili w serwisie społecznościom Garmin Connect.

Podobnie jak inne dostępne na rynku produkty Garmina przeznaczone dla sportowców, tak i ten umożliwia bezprzewodową wymianę danych i synchronizację z miernikami mocy, monitorami pracy serca i innymi urządzeniami zapewniającymi wsparcie dla technologii ANT+.

Zgodnie z przyjętymi planami Forerunner 910XT ma trafić do sprzedaży w Polsce w połowie listopada 2011 w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 399 euro.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto