A A A

Garmin tactix - zegarek do zadań specjalnych

7 listopada 2013, 13:30
Garmin tactix - zegarek do zadań specjalnych

Garmin International Inc. prezentuje zegarek outdoorowy tactix. Premierowy zegarek to jednocześnie wytrzymałe urządzenie nawigacyjne do zastosowań w terenie oraz narzędzie umożliwiające bezpieczne eksplorowanie przestworzy.

Obudowa zegarka została wykonana z wytrzymałej, odpornej na wstrząsy i uderzenia stali szlachetnej i odpornego na zarysowania zaokrąglonego szkła mineralnego, które zapobiega odbijaniu światła. Duży wyświetlacz LCD z trybem odwróconych kolorów został zaprojektowany z myślą o pracy w warunkach ograniczonej widoczności. Czarne tło w połączeniu z zielonym podświetleniem LED nie zdradzi naszej pozycji, gdy nie chcemy zostać zauważeni i pozwoli uniknąć efektu migotania w urządzeniach noktowizyjnych. Zegarek tactix wzorowany jest na sprzęcie terenowym oddziałów specjalnych. Wszystkie jego elementy poczynając od obudowy, poprzez ekran aż po przyciski są w kolorze matowej czerni.

Tactix jest również wodoodporny do 50 metrów, bateria zegarka wytrzymuje do pięćdziesięciu godzin w trybie GPS i 5 tygodni w trybie zegarka. Został wyposażony w funkcje alarmów, dźwięków, alertów wibracyjnych, stopera, timera i wyświetlania czasu na świecie z możliwością jednoczesnego wyświetlania kilku stref czasowych, oraz używanego w nawigacji lotniczej i morskiej „Zulu Time”.

Ponadto Tactix posiada preinstalowane oprogramowanie Jumpmaster przeznaczone dla doświadczonych spadochroniarzy. Zegarek jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi obliczania punktu zrzutu z dużej wysokości (HARP) oraz automatycznie wykrywa wykonanie skoku w celu rozpoczęcia nawigacji do żądanego punktu lądowania (DIP) z wykorzystaniem barometru i elektronicznego kompasu.

GPS – planuj, nawiguj, lokalizuj

Tactix to kompleksowe narzędzie nawigacyjne umożliwiające planowanie wypraw, tworzenie tras, zapisywanie do 1000 punktów, takich jak punkty rajdowe, strefy lądowania czy miejsca campingowe; rejestrowanie elektronicznych ścieżek GPS (wykresów śladów) tworzonych na podstawie podróży. Zegarek został wyposażony w bazową mapę świata i umożliwia nawigowanie do współrzędnych, wzdłuż śladu lub trasy, w kierunku punktu, geocachy lub wzdłuż dowolnego innego namiaru. Funkcja TracBack umożliwia powrót do punktu startowego po zarejestrowanym wcześniej śladzie, dzięki czemu można łatwo odnaleźć drogę do obozu, punktu startowego lub pojazdu, w przypadku nagłego załamania pogody czy nagłego wypadku. Użytkownicy mogą śledzić swoją pozycję GPS z poziomu zegarka w kliku formatach równocześnie, co pozwala na korzystanie z GPS zarówno w przypadku koordynacji akcji ratowniczych jak i do celów turystycznych. Korzystając z oprogramowania i aplikacji mobilnej BaseCamp użytkownicy zegarka tactix mogą w prosty sposób planować wyprawy i dzielić się przygodami ze znajomymi i rodziną. Łączność ANT+ i technologia Bluetooth umożliwia bezprzewodowe udostępnianie śladów, tras i punktów smartfonom i innym zgodnym urządzeniom firmy Garmin. Zegarek tactix może być również wykorzystany do zdalnego sterowania kamerami sportowymi z serii Garmin VIRB.

Orientuj się w terenie

Tactix jest wyposażony w czujniki działające jak wysokościomierz, barometr i kompas, które dostarczają na bieżąco użytecznych informacji. Wbudowany wysokościomierz zapewnia dane o wzniosach i spadkach pozwalające dokładnie śledzić zmiany wysokości, natomiast barometr pomaga przewidywać zmiany pogody na podstawie wyświetlanych krótkoterminowych zmian ciśnienia powietrza. 3-osiowy elektroniczny kompas stale określa kierunek niezależnie od tego, czy się przemieszczamy czy stoimy w miejscu. Zegarek tactix automatycznie kalibruje wysokościomierz, barometr i kompas z wykorzystaniem odbiornika GPS, a także ustala czas w oparciu o lokalizację. Aby uzyskać dokładny odczyt temperatury, można sparować zegarek z zewnętrznym czujnikiem temperatury tempe.

Dane w zasięgu ręki – niezależnie od rodzaju aktywności

Użytkownik ma również do dyspozycji różne profile aktywności, np. bieganie czy jazda na rowerze oraz funkcje znane z innych zegarków Garmin, takie jak Auto Pause, Auto Lap, alerty, konfigurowalne pola danych i wiele innych. Tactix dostarcza na bieżąco danych o wydajności, takich jak dystans, tempo, rytm i spalone kalorie, pozwalając śledzić postęp w czasie trwania aktywności i po jej zakończeniu. Urządzenie jest zgodne z czujnikiem tętna, rowerowym czujnikiem prędkości/rytmu i czujnikiem na nogę — z możliwością korzystania z nich na wolnym powietrzu, jak i w pomieszczeniach.

Zegarek tactix będzie dostępy w sprzedaży jesienią 2013 w sugerowanej cenie detalicznej 449€.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto