A A A

Google Chrome numerem 3 w USA

29 czerwca 2010, 08:28
Google Chrome numerem 3 w USA

Przeglądarka internetowa autorstwa Google skutecznie zdobywa rynek, notując stały wzrost zainteresowania użytkowników.

Po raz pierwszy w historii, Google Chrome wyprzedziło przeglądarkę Safari. I choć różnica popularności pomiędzy nimi nie jest duża, to jest pierwszym znakiem świadczącym o coraz większej ekspansji Chrome’a. Obecnie w Stanach Zjednoczonych Safari używane jest przez 8,88% użytkowników internetu, kiedy Chrome zainstalowało 8,97% z nich. Na pierwszym i drugim miejscu znajdują się Internet Explorer i Mozilla Firefox.

A jak wygląda sytuacja poza USA?

Poza Stanami Zjednoczonymi Google Chrome przewyższyło popularnością Safari już jakiś czas temu. I to ponad dwukrotnie. Safari posiada 4% użytkowników, a Chrome 9,4%. Jest to związane częściowo z liczbą języków obsługiwanych przez te programy. Aplikacja Apple’a wspiera obecnie 16 języków, Chrome ponad trzy razy więcej.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto