A A A

Google Chrome zużyje więcej pamięci RAM

16 lipca 2018, 12:00
Google rozpoczyna proces zabezpieczenia użytkowników przed atakami. W tym celu do znanej przeglądarki trafią nowe funkcje, które jednak przełożą się na większe zużycie pamięci operacyjnej komputera.
Google Chrome zużyje więcej pamięci RAM

W przeglądarce Chrome firma domyślnie uruchomi funkcję izolowania procesorów renderowania stron - cały zabieg stworzy środowisko, które będzie bezpieczniejsze w kontekście odporności na atak cyberprzestępców oraz wykorzystanie konkretnych luk w systemie i samej aplikacji.

Izolowanie procesorów przełoży się jednak na zwiększone zużycie pamięci operacyjnej komputera - Google szacuje, iż Chrome zużyje od 10 do nawet 13 procent więcej zasobów niż ma to miejsce obecnie. Od 68 wersji przeglądarki, izolowanie stron zostanie włączone domyślnie również na smartfonach z Androidem.

Nową funkcję w przeglądarce można jednak wyłączyć (tego nie zalecamy). Aby to zrobić należy wpisać w pasku adresu "chrome://flags" i po przejściu na stronę odznaczyć opcję "chrome://flags/#enable-site-per-process".

Warto jednak zostawić tę funkcję włączoną zgodnie z zaleceniami Google, nawet kosztem dodatkowego zużycia pamięci operacyjnej.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto