A A A

Google I/O - sztuczna inteligencja, Android P i nowe mapy

9 maja 2018, 16:50
Podczas Google I/O w Kalifornii, największej konferencji organizowanej przez Google, zaprezentowano kluczowe innowacje dla firmy z Mountain View. Co pokazano?
Google I/O - sztuczna inteligencja, Android P i nowe mapy

Android P

Google dodało nowy przycisk systemowy, który zastąpi dotychczasowe trzy klawisze. Będzie on obsługiwał różnego rodzaju gesty, co ma usprawnić i uprzyjemnić wszystkie wykonywane operacje. Pojawi się również obsługa gestów przy krawędziach ekranu.

Android P dostał także funkcje Adaptive Battery i Adaptive Brigthness. Pierwsza będzie zarządzać zużyciem baterii tak, aby wytrzymałą ona jak najdłużej, a druga będzie zawierała nowe algorytmy zarządzania podświetleniem ekranu.

Google dodało do Androida P funkcję, która ma ograniczyć czas, który użytkownik spędza ze smartfonem w ręku, Przysłuży się do tego narzędzie Google Wellbeing, które będzie obliczało czas spędzony na korzystaniu z każdej aplikacji i po przekroczeniu określonego limitu zasugeruje, aby zrobić sobie przerwę.

Wersję beta nowej generacji systemu można już pobrać na smarfony Pixel, Sony Xperię XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokię 7 Plus oraz OnePlus'a 6.

Data startu Android P nie jest znana

Zmiany w Google Maps

Odświeżona wersja najpopularniejszej aplikacji do nawigacji na świecie zawiera nową zakładkę "Dla Ciebie", w której znajdziemy rekomendowane przez Google miejsca i obiekty, które będą wybrane na podstawie zainteresowań i historii lokalizacji użytkownika. Mowa tutaj także o konkretnych restauracjach, wybranych z uwzględnieniem udzielonych ocen.

Oprócz tego, Google opracowało bardzo przydatną funkcję, którą docenią przede wszystkim osoby podróżujące po mieście. Chodzi o Visual Positioning System, w skrócie VPS. To funkcja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, która pozwala określić kierunek, w którym mamy iść na podstawie obrazu z kamery. Dzięki temu, będziemy w czasie rzeczywistym nawigowani do celu bez możliwości pomyłki.

Zmiany w Asystencie Google

Nowości obejmują konwersację, w której użytkownik nie będzie musiał rozpoczynać każdej prośby skierowanej do Asystenta Google od frazy "Hey, Google". Po rozpoczęciu rozmowy Asystent będzie wiedział, że prowadzimy dialog właśnie z nim. Zmiany obejmą również sposób, w jaki z Asystentem w interakcję wchodzą dzieci. Najmłodsi będą musieli używać takich zwrotów grzecznościowych jak "Proszę", "Czy mógłbyś" itd.

Zaprezentowano również Google Duplex, modyfikację Asystenta umożliwiającą prowadzenie normalnej konwersacji, na przykład podczas rezerwowania stolika w restauracji. Ale ten patent najlepiej obrazuje filmik poniżej. Warto


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto