A A A

Google Maps i Google Earth z nowymi zdjęciami

29 czerwca 2016, 07:00
Google Maps i Google Earth otrzymały potężną aktualizację - firma Google wykorzystała najnowsze zdjęcia satelitarne, zastępując starsze fotografie.
Google Maps i Google Earth z nowymi zdjęciami

Amerykańska firma zaktualizowała wszystkie zdjęcia satelitarne wykorzystywane przez oba programy. Google skorzystało z fotografii wykonanych przez satelitę Landsat 8. Satelita Landsat 8 wystartował w 2013 roku, jako część programu kosmicznego USGS i NASA. Poprzednia wersja Google Maps korzystała ze zdjęć wykonanych przez Landsat 7, część z nich pochodziła nawet z 2003 roku!

Nowe fotografie z satelity zawierają znacznie więcej szczegółów, lepsze kolory. Wykonano także znacznie więcej fotografii - co ułatwiło ich naniesienie na siatkę mapy.

Google przygotowało specjalną stronę, na której można zobaczyć, jak wyglądają zmiany - link tutaj

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto