A A A

Google Pixel 3 zostanie wyposażony w czip Visual Core

28 sierpnia 2018, 14:30
Specjalny czip pozwalający na uzyskanie fotografii w lepszej jakości ma trafić do kolejnej generacji smartfonów z serii Pixel.
Google Pixel 3 zostanie wyposażony w czip Visual Core

Czip Pixel Visual Core, który znalazł się w smartfonach Pixel drugiej generacji został zaprojektowany przy współpracy z firmą Intel. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenia Google były w stanie uzyskać lepszy zakres tonalny oraz dynamikę podczas wykonywania zdjęć. Przetwarzanie obrazu dzięki niezależnemu procesowi sprawiło także, iż Pixele znalazły się w czołówce rankingów najlepszych smartfonów do fotografii.

W Pixelu 3 oraz Pixelu 3XL Google dalej ma zamiar korzystać tylko i wyłącznie z jednego aparatu o rozdzielczości około 12-megapikseli. Kolejna generacja czipu Visual Core sprawi jednak, iż zarówno zdjęcia selfie, jak i te wykonywane za pomocą aparatu głównego znów będą biły konkurencję pod względem detali oraz odwzorowania kolorów.

Premiera smartfonów Pixel 3 i Pixel 3XL odbędzie się prawdopodobnie 4 października tego roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto