A A A

Google chce testować nowy standard Wi-Fi

20 sierpnia 2020, 18:20
Firma wnioskuje o pozwolenie na przeprowadzenie poufnych testów z bezprzewodowego połączenia szerokopasmowego z częstotliwością 6 GHz.
Google chce testować nowy standard Wi-Fi

6 GHz w 17 stanach

Business Insider dotarł do dokumentu, w którym Google prosi Federalną Komisję Łączności
(Federal Communications Commission, FCC) o pozwolenie na przeprowadzenie tajnych, szerokich testów bezprzewodowych przy użyciu częstotliwości 6GHz (5650–7125 MHz). Firma chce przeprowadzić testy w 17 stanach: w Arizonie, Kalifornii, Kolorado, Florydzie, Georgii, Illinois, Iowa, Kansas, Nebrasce, Nevadzie, Nowym Jorku, Karolinie Północnej, Oklahomie, Oregonie, Teksasie, Utah i Wirginii. W Kalifornii działania będą prowadzone aż w siedmiu miastach, natomiast w pozostałych stanach zdecydowano się na jedną, maksymalnie dwie lokalizacje. Projekt ten potrwa aż 24 miesiące.

 

Szybko i bez zakłóceń

FCC jest pierwszym organem regulacyjnym, który udostępnił nielicencjonowane użycie pasma 6 GHz. Częstotliwość ta pozwoli na potencjalnie szybsze połączenia bezprzewodowe. Mają one charakteryzować się m.in. szerszymi kanałami, mniejszymi zakłóceniami, wyjątkowo małymi opóźnieniami oraz większą pojemnością. Tak szybki internet może być wykorzystany do rozwoju niektórych serwisów Google'a (np. Stadia, czyli serwisu gier w chmurze), urządzeń typu smart home czy autonomicznych samochodów.

fot. Geralt - Pixabay

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto