A A A

Google integruje czytnik PDF z przeglądarką Chrome

21 czerwca 2010, 12:22
Google integruje czytnik PDF z przeglądarką Chrome

Google zintegrowało czytnik plików PDF z przeglądarką internetową Chrome.

W chwili obecnej funkcjonalność jest jeszcze w fazie testów i może być uruchomiona poprzez wpisanie w pasek adresu chrome://plugins. Działa ona w systemach Windows i Mac – usługa działająca na systemach Linuks ma być udostępniona w późniejszym okresie.

Dokumenty PDF otwierane w przeglądarce Chrome mają z założenia renderować się równie szybko jak strony internetowe. Dostępna ma być również funkcja powiększania i wyszukiwania, a dodatkowe aktualizacje mają pojawiać się z czasem.

Wszystkie otwierane w Chrome pliki dokumentów elektronicznych mają być umieszczane w tzw. sandboxie („piaskownicy”) co ma odizolować wszelkie zagrożenia od systemu operacyjnego.

Użytkownicy, którym funkcje czytnika PDF w Chrome nie wystarczą, będą mogli w dowolnej chwili przełączyć się na pełnoprawnego Adobe Readera.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto