A A A

Google łączy swoje aplikacje

24 kwietnia 2020, 11:00
Koncern z Mountain View udostępnił aplikację do wideokonferencji Meet bezpośrednio z Gmaila.
Google łączy swoje aplikacje

Google notował nawet 2 mln nowych użytkowników Meet dziennie.

Udostępnienie aplikacji Meet z Gmaila jest odpowiedzią na lawinowy wzrost zapotrzebowania na spotkania wirtualne, wynikający z pracy zdalnej. Meet stanowi część usługi G Suite Google, która obecnie ma 6 mln płatnych użytkowników biznesowych.

Na razie dostęp do programu Meet z poczty Gmail jest możliwy tylko w przeglądarkach internetowych na komputerach stacjonarnych. Google obiecuje, że już wkrótce udostępni wersję aplikacji mobilnej.

 

Konkurencja

Zapotrzebowanie na wideokonferencje gwałtownie wzrosło po ogłoszeniu pandemii. Dostawcy oprogramowania szybko się zorientowali, że jest to dla nich szansa, wobec czego w tym segmencie zapanowała ostra konkurencja.

Na korzyść Google'a działa fakt, że z dnia na dzień spada zaufanie do Zooma, który w ostatnim czasie również zyskał dużą popularność, ale jednocześnie wytknięto mu wiele błędów.

Koncern zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu aplikacja Meet będzie w stanie obsłużyć połączenie do 16 użytkowników naraz.

fot. Tumisu – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto