A A A

Google ma kolejne problemy w Rosji

7 października 2015, 10:00
Rosja uznała działania marki Google za szkodliwe dla konkurencji i nakazała wprowadzenie istotnych zmian w oprogramowaniu. To nie pierwsze kłopoty amerykańskiego przedsiębiorstwa na rosyjskim rynku.
Google ma kolejne problemy w Rosji

Twórca rosyjskiej wyszukiwarki Yandex oskarżył Google o bezprawne instalowanie w smartfonach z Androidem własnych aplikacji oraz sklepu Play. Firma domaga się, aby w Rosji dołączyło do nich również jej oprogramowanie oraz konkurencyjny wirtualny sklep - mający swoją drogą bardzo złą reputację ze względu na ogromną ilość wirusów. Rosyjski sąd oczywiście przyznał rację oskarżycielowi i nakazał Amerykanom zmianę polityki. Mają na to czas do 18 listopada.

Trudno powiedzieć, co zrobi Google, ale trudno również podejrzewać, aby miał się zgodzić na warunki stawiane przez Rosjan. I raczej nie pomoże tutaj fakt, iż firma ostatnio ograniczyła liczbę preinstalowanych w smartfonach aplikacji.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto