A A A

Google testuje interfejs wyszukiwania znany z digg'a

15 lipca 2008, 14:38
Google testuje interfejs wyszukiwania znany z digg'a

Pod koniec ubiegłego roku Google rozpoczęło otwarte testy nowych sposobów wyszukiwania danych. Wczoraj serwis TechCrunch poinformował o pojawieniu się zupełnie nowej funkcji wyszukiwarki Google. Jest ona wzorowana na głosowaniu znanym ze strony Digg.com. Jeśli internauci ocenią daną witrynę na plus to zostanie ona przesunięta w rankingu wyżej, w przeciwnym przypadku strona spadnie w zestawieniu na niższą pozycję.

W tym momencie z tej funkcji mogą korzystać tylko wybrane osoby jednak jeśli się ona sprawdzi, to zostanie na stałe włączona do Google Labs i udostępniona dla każdego chętnego do testowania internauty. Co ciekawe wystawioną ocenę będzie można zmienić, jeśli uzna się to za stosowne. Warto jednak pamiętać, że testowana funkcjonalność odniesie zamierzone korzyści tylko wtedy, gdy będzie stosowana powszechnie, tj. przez większość użytkowników Google.

Źródło: TechCrunch


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto