A A A

Google udostępniło encyklopedię dla webmasterów

16 maja 2008, 12:45
Google udostępniło encyklopedię dla webmasterów

Na łamach serwisu Google Code zaprezentowany został produkt Google Doctype, czyli otwarta encyklopedia dla webdeweloperów. Na razie jest to tylko wersja beta, która ma być systematycznie rozwijana.

Encyklopedia Google Doctype stworzona przez pracowników Google, zawiera dziesiątki artykułów na temat bezpieczeństwa, wydajności, manipulacji DOM-em, czy CSS-ami. Oprócz tego znajduje się w niej wiele przykładów użycia języka JavaScript (ponad 8000 linii kodu), których można dowolnie używać w swoich projektach (jedna z licencji open source).

Mimo że projekt Doctype jest w fazie rozwoju, Google przepowiada jego szybki rozwój. Ma on nastąpić dzięki możliwości wprowadzania zmian przez każdego internautę, który założy konto w serwisie Google Accounts.

Źródło: Google Code


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto