A A A

Google zapowiada logowanie z weryfikacją użytkownika

11 lutego 2011, 14:59
Google zapowiada logowanie z weryfikacją użytkownika

Google zamierza wprowadzić mechanizm, który zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo osób korzystających z usług firmy.

Na swoim firmowym blogu firma zapowiedziała pojawienie się usługi pozwalającej na weryfikację użytkownika logującego się do usług Google. Gdy wpisane zostaną tradycyjne dane wymagane do zalogowania, użytkownik zostanie poproszony o wpisanie dodatkowo specjalnego kodu jednorazowego. Może on być wygenerowany na kilka sposobów. Poprzez aplikację dostępną na systemy Android, BlackBerry OS i iOS, wiadomość SMS lub automatyczną rozmowę telefoniczną. W ten sposób możliwe będzie dodatkowe chronienie wrażliwych danych znajdujących się na serwerach firmy z Mountain View.

O ile z usługą SMS mogą być w Polsce problemy, o tyle z aplikacji na smartfony raczej będziemy mogli korzystać. Google to prawdziwy bank prywatnych danych, które warto chronić na wszelkie możliwe sposoby.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto