A A A

Google zlikwiduje adresy URL?

8 września 2018, 14:00
Amerykańska firma planuje uśmiercić adresy URL. Za wszystkim stoi chęć poprawy bezpieczeństwa sieci.
Google zlikwiduje adresy URL?

Adres URL, to nic innego, jak format pozwalający na zaadresowanie konkretnego miejsca oraz zasobów znajdujących się w internecie - w skrócie jednak, URL to po prostu adres danej strony, którą chce odwiedzić użytkownik. Google chciałoby, aby tego typu forma przestała istnieć, z dwóch powodów.

Pierwszy, to problem z długimi linkami, a drugi to stricte bezpieczeństwo. W 2017 roku cyberataki na całym świecie naraziły przedsiębiorstwa oraz rządy na koszty wynoszące około 600 miliardów dolarów - ta liczba cały czas rośnie.

Twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej chcieliby, aby adresy URL zmieniły się nie do poznania. Co najciekawsze, amerykańska firma nie zdradziła jeszcze swojego pomysłu na to, jak miałyby one wyglądać w nowej formie.

Pierwsze konkrety w tej sprawie mają zostać przedstawione już na początku przyszłego roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto