A A A

Hama europejskim dystrybutorem DICE+

19 grudnia 2013, 14:00
Hama europejskim dystrybutorem DICE+

Hama została europejskim dystrybutorem kontrolera DICE+, układu elektronicznego, łączącego zalety wirtualnej i tradycyjnej rozrywki.

Układ DICE+ opracowała rodzima firma Game Technologies, mająca swoją siedzibę w Poznaniu. Natomiast kostka produkowana jest w piotrkowskim Centrum Logistycznym Logistic Cit. Innowacyjny produkt został bardzo dobrze przyjęty za oceanem. Kontroler trafił do amerykańskiej sieci sklepów Apple Store. Jego debiut dostrzegły również światowe portale Engadget czy The Huffington Post. Twórcy DICE+ liczą, że kostka podbije światowe rynki i będzie sprzedawać się w milionach sztuk.

DICE+ przypomina tradycyjną kostkę do gry, z tą różnicą, że jest naszpikowany elektroniką. Wbudowany moduł Bluetooth zapewnia bezprzewodową łączność w promieniu 4,5 m. Magnetometr oraz akcelerometr określają orientację kostki w przestrzeni 3D, zaś czujnik zbliżeniowy wykrywa dotyk ręki gracza, weryfikując jakość rzutu. We wnętrzu kostki znajduje się także mikrokontroler ARM oraz sześć diod. DICE+ jest kompatybilny z tabletami iOS oraz Android. Żeby zamienić tablet w „planszę” do gry, należy pobrać bezpłatną aplikację Powered Board Games z platformy AppStore lub Google Play. Na platformach z mobilnymi aplikacjami można znaleźć również pierwsze gry przystosowane do współpracy z DICE+. Po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji, gra staje się dziecinnie prosta.

Kiedy gracz rzuci kostką, ona przekaże automatycznie wynik do urządzenia. Magiczna kostka pozwala połączyć tradycję, wykorzystując popularne gry planszowe, z interaktywną rozrywką.

Hama będzie sprzedawać kontroler DICE+ w zestawie razem z kablem micro USB oraz sześcioma grami. Sugerowana cena detaliczna w Polsce wynosi 149 złotych.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto