A A A

Intel ogłosił zwycięzców konkursu Intel Challenge Europe 2011

4 października 2011, 13:12
Intel ogłosił zwycięzców konkursu Intel Challenge Europe 2011

Firma Intel Corporation ogłosiła zwycięzców Intel Challenge Europe 2011, konkursu na biznes plan, którego celem jest identyfikowanie i wspieranie najbardziej przedsiębiorczych studentów europejskich uniwersytetów.

Dwa zwycięskie zespoły zostały wybrane przez jury złożone z inwestorów, liderów biznesowych, naukowców i ekspertów branżowych. Będą one reprezentować Europę podczas finałów Intel Global Challenge 2011 na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w dniach 8-10 listopada 2011 r.

Zdobywcami pierwszej nagrody, którzy otrzymali po 20 000 dol., okazały się zespoły BUCKY’o’ZUN z Danii oraz Photo-Genie z Izraela. Zespół BUCKY’o’ZUN zaproponował nowy materiał, który blokuje 99,99 proc. światła ultrafioletowego, kiedy zostanie nałożony na skórę albo materiał narażony na blaknięcie, natomiast zespół Photo-Genie sprawił, że teraz każdy może wyglądać dobrze na zdjęciach.

Zdobywcami drugiej nagrody, którzy otrzymali po 10 000 dol., były zespoły NeurON z Polski oraz WeDecide z Danii. NeurON stworzył sprzęt i oprogramowanie, które wykorzystuje myśli, uczucia i emocje odzwierciedlone w falach mózgowych do sterowania urządzeniami, tworzenia barw lub kontrolowania „myślowej klawiatury”, natomiast WeDecide to system oprogramowania, który pomaga organizacjom wykorzystać zbiorową wiedzę w motywującym, angażującym i transparentnym procesie podejmowania decyzji przez sieć.

Wśród innych zgłoszeń znalazły się aplikacje, które pomagają w robieniu zakupów i gotowaniu, a także projekty z zakresu nauk medycznych i technologii motoryzacyjnych.

Kolejnym etapem dla szczęśliwych zwycięzców Intel Challenge Europe będzie Intel Global Challenge na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, w Dolinie Krzemowej, która stanowi globalne centrum technologiczne. Uczestnicy zwiedzą najlepiej znane nowe firmy w Dolinie Krzemowej i spotkają się z inwestorami, jednocześnie współzawodnicząc o światowy tytuł z finalistami ze Stanów Zjednoczonych oraz regionu Azji i Pacyfiku.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto