A A A

Intel prezentuje mobilne procesory Intel Core vPro 8. generacji

16 kwietnia 2019, 15:50
Intel prezentuje nowe, mobilne procesory Intel Core vPro 8. generacji. Bazują one na architekturze Intel Whiskey Lake i zostały stworzone, by zapewnić biznesom możliwość wspierania różnych sposobów pracy.
Intel prezentuje mobilne procesory Intel Core vPro 8. generacji

Współczesny sposób pracy jest bardziej mobilny niż kiedykolwiek wcześniej, więc znaczenie komputerów osobistych jako podstawowego narzędzia pracy rośnie. Już w tej chwili nawet 70% pracowników na świecie wykonuje swoje zadania zdalnie przynajmniej raz w tygodniu. Firmy stają przed wyzwaniem dostosowania się do tego, jak i gdzie ich pracownicy chcą pracować.

Specjaliści działów informatycznych muszą podejmować kluczowe decyzje dotyczące sposobu organizacji środowiska IT w firmie. Od bezpieczeństwa IT i danych, po minimalizację ryzyka, na które wystawiona jest organizacja i aktualizacje systemów - managerowie IT mierzą się z zewnętrznymi i wewnętrznymi wyzwaniami, by utrzymywać firmową flotę komputerową w pełni aktualną i nowoczesną. Dodatkowo sprawę komplikuje konieczność zarządzania różnymi komputerami, wyposażonymi w różne procesory i systemy operacyjne, a efektem może być wiele problemów, które potencjalnie wpływają na produktywność użytkowników końcowych.

Intel zapoczątkowuje nową erę łączności WLAN, z myślą o pracownikach, którzy są stale w ruchu. Komputery z układami sieci bezprzewodowej Intel Wi-Fi 6 (Gig +) będą pierwszymi dostępnymi na rynku, które umożliwią szybsze połączenia Wi-Fi 63. Pozwoli to nie tylko pracować z dowolnego miejsca, ale także cieszyć się doskonałą jakością łączności - idealną dla najbardziej wymagających aplikacji, takich jak wideokonferencje, współpraca w czasie rzeczywistym i udostępnianie treści.

Wraz z tą premierą firma Intel wprowadza nową technologię Intel® Hardware Shield, która zapewnia nieszablonową ochronę przed atakami firmware. Technologia Intel Hardware Shield pomaga zapewnić działanie systemu operacyjnego na legalnym sprzęcie i zapewnia widoczność zabezpieczeń sprzętowych i oprogramowania, umożliwiając systemowi operacyjnemu egzekwowanie pełniejszej polityki bezpieczeństwa. Co ważne, nie jest wymagana żadna dodatkowa infrastruktura IT.

Laptopy z procesorami Intel Core vPro ósmej generacji dla firm stanowią idealną równowagę pomiędzy wydajnością, żywotnością baterii, łącznością i mobilnością. W porównaniu z 3-letnim komputerem PC najnowszy Intel Core vPro i7-8665U 8. generacji zapewniają do 65 proc. wyższą ogólną wydajność i do 11 godzin czasu pracy na baterii. Pozwalają to pracownikom na pozostawienie ładowarki i utrzymanie produktywności przez cały dzień pracy.

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto