A A A

Intel zaprezentował limitowaną edycję procesora Core i9-9900K

29 października 2019, 12:10
Odświeżona wersja Intela Core i9-9900K trafi do sprzedaży już wkrótce. Dzięki wykorzystaniu technologii wafli krzemowych udało się uzyskać wysokie wartości taktowania.
Intel zaprezentował limitowaną edycję procesora Core i9-9900K

Zaprezentowany przez Intela procesor Core i9-9900KS ma się wyróżniać zegarem, którego taktowanie w trybie turbo wynosi aż 5 GHz. Taktowanie bazowe to 4 GHz. Wartość TDP chipu (ilość ciepła zużywanego w jednostce czasu) wynosi 127 W. Procesor wyposażono też w 16 MB pamięci cache L3.

CPU wykonano w technologii tzw. wafli krzemowych, co powoduje, że jego dostępność będzie mocno ograniczona – najprawdopodobniej tylko do końca okresu świątecznego.

Z technologią wykonania związany jest też dużo krótszy okres gwarancji niż w przypadku standardowych procesorów. Tu wyniesie on zaledwie rok, podczas gdy zwykle producent daje 3 lata. Za to cena nie jest dużo wyższa niż w przypadku standardowej edycji – procesor wyceniono na 513 dolarów (ok. 2 tys. zł), podczas gdy podstawowy i9-9900K kosztuje 488 dolarów (ok. 1,9 tys. zł).

Sprzedaż wystartuje 30 października br.

fot. Intel


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto