A A A

Internet Cyfrowego Polsatu w całej Polsce

10 sierpnia 2012, 09:06
Internet Cyfrowego Polsatu w całej Polsce

Internet Cyfrowego Polsatu już wkrótce ma być dostępny w całej Polsce. Wszystko dzięki zawiązaniu współpracy z siecią komórkową Plus.

Cyfrowy Polsat podpisał ze spółką Polkomtel list intencyjny, na mocy którego rozpoczął świadczenie usługi dostępu do internetu w sieciach radiowych 3G i 2G operatora na częstotliwościach 2100 MHz i 900 MHz w technologiach HSPA i EDGE/GPRS. Oznacza to istotny wzrost zasięgu szerokopasmowego Internetu Cyfrowego Polsatu, z którego mogą teraz korzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci platformy.

W wyniku współpracy z Polkomtelem nastąpił wzrost populacji w zasięgu internetu HSPA/HSPA+ Cyfrowego Polsatu do blisko 85 procent. Do najszybszego internetu LTE ma obecnie dostęp 28 procent Polaków. Zupełnie nową opcją zarówno dla obecnych, jaki i nowych klientów internetu Cyfrowego Polsatu jest możliwość korzystania z sieci 2G w technologii EDGE/GPRS na częstotliwości 900 MHz, która posiada ogólnopolski zasięg.

Wszystkie nowe karty SIM Cyfrowego Polsatu zostały dostosowane do pracy w sieciach Mobylandu i Polkomtela. Karty SIM obecnych klientów są sukcesywnie aktualizowane, tak aby umożliwiły użytkownikom korzystanie z kolejnych technologii i częstotliwości, czyli z szerszego zasięgu internetu. Klienci mogą sprawdzić status swojej karty w internetowym bądź telefonicznym Centrum Obsługi Klienta Cyfrowego Polsatu.

W zależności od swojej lokalizacji i zasięgu danej sieci, użytkownik będzie łączył się z poszczególnymi technologiami w następującej kolejności: LTE/HSPA+/HSPA/EDGE/GPRS. Modemy proponowane przez Cyfrowy Polsat obsługują nowe dla klientów platformy technologie oraz częstotliwości. Klient ma do wyboru 6 pakietów danych od 1 GB do 25 GB w abonamencie od 14,90 zł do 119,90 zł, nowoczesne modemy i routery już od 1 zł oraz tablet Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE. W ramach oferty łączonej, abonenci telewizji, którzy zdecydują się na zakup internetu Cyfrowego Polsatu otrzymają dodatkowe gigabajty na internet – nawet do 5 GB miesięcznie.

Cyfrowy Polsat szerokopasmowy internet w technologii HSPA+ dostarcza od lutego 2010 r. W październiku 2010 r. zwiększył jego prędkość do 28,8 Mb/s, dzięki wykorzystaniu technologii MIMO. We wrześniu 2011 r., jako pierwszy dostawca w Polsce, zaoferował najszybszy i najnowocześniejszy internet mobilny LTE o prędkości do 100 Mb/s, uważany za przyszłość bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do internetu i następcę powszechnie obecnie używanego standardu UMTS.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto