A A A

Izraelski producent pojazdów autonomicznych na Wall Street

11 grudnia 2021, 08:00
Intel ogłosił, że jeszcze w 2022 roku wprowadzi na amerykańską giełdę izraelską firmę Mobileye.
Izraelski producent pojazdów autonomicznych na Wall Street

Pora na giełdę

Mobileye, izraelski producent pojazdów autonomicznych został przejęty przez Intela w 2017 roku za 15,3 mld dolarów. Amerykański wytwórca chipów kupił firmę w ramach angażowania się w nowe formy aktywności biznesowej. Mobileye założono w 1999 roku, a jej działalność Izrael zalicza do swoich największych sukcesów technologicznych.

Intel poinformował 6 grudnia, że w połowie 2022 roku wprowadzi Mobileye na amerykańską giełdę poprzez publiczną ofertę jej nowo wyemitowanych akcji.

Mobileye została założona w Jerozolimie przez Amnona Shashuę i Ziva Avirama. Firma projektuje autonomiczne samochody oraz zaawansowane systemy wspomagania prowadzenia pojazdów. Współpracuje z Teslą, BMW, Volvo i General Motors.

Latem 2020 roku Mobileye nawiązała współpracę z Fordem w celu wspierania funkcji autonomicznej jazdy i bezpieczeństwa w samochodach tego koncernu. Kontrakt umożliwi Fordowi korzystanie z technologii wykrywania przeszkód opartej na kamerach „EyeQ" izraelskiego producenta.

Po informacji o planach wprowadzenia Mobileye na giełdę wycena akcji Intela wzrosła o 8 proc.

fot. Mobileye


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto