A A A

Jak dbać o bezpieczeństwo pieniędzy w internecie

3 stycznia 2008, 13:18
Jak dbać o bezpieczeństwo pieniędzy w internecie

Związek Banków Polskich opublikował poradnik dla osób korzystających z internetowej bankowości oraz dokonujących transakcji pieniężnych za pośrednictwem internetu.
Poradnik otwiera lista podstawowych zasad bezpieczeństwa, do których należy się stosować podczas internetowych transakcji. W dalszej części poradnika znalazły się rozdziały traktujące o posługiwaniu się internetowym kontem bankowym oraz o płatnościach kartą kredytową przez internet. Na kolejnych stronach czytelnik znajdzie informacje na temat zabezpieczeń systemów bankowości internetowej, np. o firewallach, programach antywirusowych. Dokument zamyka opis zagrożeń, jakie czekają w internecie, np. koni trojańskich, spamu czy ataku hybrydowego.
Poradnik można pobrać pod tym adresem.

Źródło: ZBP


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto