A A A

Jest nowa wersja Ubuntu

24 kwietnia 2020, 14:10
Jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa doczekała się sporej aktualizacji.
Jest nowa wersja Ubuntu

Ubuntu to ceniona wersja Linuksa.

System ten często można spotkać na uczelniach i w korporacjach. Teraz jego autorzy zdecydowali się na wydanie nowej wersji typu LTS. To skrót od angielskiego Long Term Support – nowa edycja będzie wspierana przez kilka najbliższych lat. Na razie dostępna jest wyłącznie wersja testowa typu Daily Builds.

Ubuntu 20.04 już w wersji testowej

Zmiany już od zalogowania

Edycja 20.04 (nazwana Focal Fossa) dodaje wreszcie logo producenta płyty głównej oraz komputera na ekranie ładowania. Odświeżono też ekran logowania, czyniąc go bardziej współczesnym.

Ważną zmianą ma być możliwość korzystania z motywów (od teraz jest kilka predefiniowanych, lepiej dopracowanych), w tym Dark Mode, oraz lepszego skalowania interfejsu. Oprócz tego twórcy zdecydowali się przedefiniować centrum powiadomień i ustawień systemowych. Postawiono na lepszą optymalizację i płynność działania.

 

Sklep z aplikacjami

Twórcy Ubuntu postanowili też uczynić Snap Store głównym sklepem z aplikacjami. Będą one sprzedawane głównie w postaci paczek, zwanych snappami. Postawienie na konkretne źródło programów nie oznacza przy tym, że nie będziemy mieć już dostępu do innych.

Zaktualizowano również jądro systemowe. Od teraz będzie nim Linux Kernel 5.4.

fot. Ubuntu


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto