A A A

Karta graficzna ASUS GTX 780 Ti z GPU Tweak

9 listopada 2013, 10:00
Karta graficzna ASUS GTX 780 Ti z GPU Tweak

Firma ASUS zapowiedziała dziś wprowadzenie na rynek karty zasilanej nowym procesorem graficznym GeForce GTX 780 Ti, który posiada o 25 proc. więcej rdzeni CUDA i zapewnia taktowanie rzędu 928MHz.

Kartę wyposażono w rozwiązanie GPU Tweak, łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala użytkownikom maksymalnie wykorzystać jej potencjał. Umożliwia kontrolę nad taktowaniem procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkością wentylatora i granicami zużycia energii – dzięki temu przetaktowywanie staje się proste i może być wykonywane z większą pewnością.

Z narzędziem GPU Tweak Streaming udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym i dzielenie się rozgrywką z innymi jest w zasięgu ręki. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

ASUS GTX 780 Ti wykorzystuje najnowsze rozwiązania, dzięki czemu zapewnia szybszą, płynniejszą i wyraźniejszą grafikę w grach komputerowych. NVIDIA GPU Boost 2.0 zwiększa taktowanie procesora GTX 780 Ti, dając jednocześnie pełną kontrolę nad zasilaniem i temperaturą oraz dostarczając doskonały obraz podczas gry. Technologia NVIDIA PhysX pozwala na bardziej realistyczną symulację zjawisk fizycznych, a NVIDIA TXAA upłynnia i wyostrza animacje. Nowa karta wyposażona jest w GeForce ShadowPlay – narzędzie do nagrywania, które pozwala na uwiecznianie tych momentów gry, z których możemy być najbardziej dumni, a wszystko to możliwe jest nawet w rozdzielczości Ultra High Definition (UHD/4K).

Na pokładzie karty znajdziemy 3GB pamięci GDDR5. Wyposażono ją również w obsługę standardu DirectX 11.2, który umożliwia teselację na procesorze graficznym, co przekłada się na niezwykle szczegółową geometrię w sceneriach gier komputerowych. Poziom realizmu postaci może konkurować z największymi hitami filmowymi.

Dzięki wbudowanej technologii NVIDIA 3D Vision Surround, karta ASUS GTX 780 Ti może obsłużyć kilka wyświetlaczy jednocześnie. Gracze mogą rozciągnąć widoku gry na trzy ekrany, a czwarty monitor wykorzystywać do prowadzenia rozmów lub przeglądania stron internetowych.

ASUS GTX 780 Ti będzie dostępna na całym świecie od 7 listopada 2013 roku.

Cena sugerowana w Polsce: 2697 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
23 listopada 2013, 20:11
Przy chłodzeniu Direct CU II, będzie ją można faktycznie jeszcze mocno tym GPU Tweakiem pociągnąć...
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto