A A A

Karty AMD Radeon Pro w nowych komputerach Mac Pro

6 czerwca 2019, 12:00
Firma AMD ogłosiła, że nowe komputery Mac Pro będą wyposażone w nowe karty graficzne AMD Radeon Pro Vega II.
Karty AMD Radeon Pro w nowych komputerach Mac Pro

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego 7-nanometrowego procesu produkcji zapewniają one przełomową wydajność zwłaszcza dla tych, którzy odpowiadają za produkcję wideo w 8K, efektów specjalnych i innych wysoce-wymagających treści cyfrowych. Wśród najważniejszych cech kart Radeon Pro Vega II są:

 

  • Topowa wydajność - nawet 14 TFLOPS wydajności w obliczeniach zmiennoprzecinkowych pojedynczej precyzji (FP32) i nawet 28 TFLOPS w obliczeniach połowicznej precyzji (FP16) sprawia, że AMD Radeon Pro Vega II to rozwiązanie zoptymalizowane do wymagających aplikacji dla profesjonalistów.

  • Obsługa magistrali Infinity Fabric do łączenia układów graficznych - technologia ta umożliwia komunikację pomiędzy wieloma układami graficznymi na poziomie 5-krotnie szybszym niż PCIe 3 generacji, czyli z prędkością 84 GB/s przypadającą na jeden kierunek w trybie dostępu do pamięci z niskim opóźnieniem P2P.

  • Ultraszybkie 32 GB pamięci HBM2 - ten potężny podsystem pamięci zapewnia przepustowość na poziomie 1 TB/s, a technologia HBM2 umożliwia uzyskanie takich szybkości i pojemności, jakich wymagają współczesne zadania z kategorii obróbki obrazu w wysokiej rozdzielczości, na wielu ekranach

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto