A A A

Karty graficzne ASUS ROG Matrix R9 280X

11 października 2013, 13:09
Karty graficzne ASUS ROG Matrix R9 280X

W ofercie firmy ASUS pojawią się dwie nowe propozycje kart graficznych, zasilanych procesorem AMD Radeon R9 280X w wersji Platinum oraz Standard. Rdzeń Matrix R9 280X Platinum taktowany jest zegarem 1100MHz — o 100MHz szybszym, niż w kartach referencyjnych.

Karty graficzne Matrix R9 280X wyposażono w system chłodzenia, który wykorzystuje miedziane przewody, wydajnie odprowadzające ciepło z procesora graficznego. W porównaniu z referencyjnymi konstrukcjami Radeon R9 280X, karta ROG Matrix R9 280X zapewnia o 20% niższą temperaturę i trzykrotnie cichszą pracę. Dzięki dwóm wentylatorom 100mm gracze mogą cieszyć się stabilnym działaniem gier przy bardzo niskim poziomie hałasu. Rdzeń R9 280X Platinum taktowany jest zegarem 1100MHz — o 100MHz szybszym, niż w kartach referencyjnych.

W nowych modelach znajdziemy także ekskluzywną technologię ROG VGA Hotwire, która zwiększa możliwości podkręcania. Po podłączeniu terminali VGA Hotwire do złączy pinowych na płycie głównej użytkownicy mogą natychmiast zacząć overclocking.

W połączeniu z narzędziem TweakIt oraz przyciskami plus i minus umieszczonymi na niektórych płytach ASUS ROG, VGA Hotwire umożliwia stopniowe i bezpieczne zwiększanie mocy, co przekłada się na większą prędkość i płynne działanie gier. W kartach Matrix R9 280X narzędzie TweakIt oferuje szerszy niż do tej pory zakres modulacji napięcia. Pozwala też na natychmiastowe uruchomienie dwóch wentylatorów 100mm, zapewniając maksymalny przepływ powietrza i szybkie chłodzenie.

Korzystając z bezpiecznego trybu «safe mode» użytkownik szybko przywróci domyślne ustawienia i stabilność w dowolnym momencie. Logo Matrix jest podświetlane i zmienia kolor w zależności od obciążenia karty.

Karty graficzne Matrix R9 280X wykorzystują technologię ASUS DIGI+ VRM z Super Alloy Power. Kondensatory i wzmocnione tranzystory Super Alloy Power są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów zwiększających niezawodność, poziom napięcia i żywotność całej karty. DIGI+ VRM zapewnia 20-fazową regulację mocy i napięcia, co przekłada się na duży margines przetaktowywania – znacznie większy, niż w przypadku jakichkolwiek innych kart graficznych.

Technologia DIGI+ VRM z Super Alloy Power zmniejsza poziom hałasu o 30% i 2,5-krotnie zwiększa żywotność karty - w porównaniu z kartami referencyjnymi.

Narzędzie ASUS ROG GPU Tweak pozwala użytkownikom kart Matrix R9 280X na łatwe i bezpieczne podkręcanie. Z jego pomocą można kontrolować taktowanie i napięcie procesora graficznego oraz pamięci karty, jak również zużycie energii. Ekskluzywna edycja GPU Tweak stworzona rzez zespół ASUS ROG pozwala na szczegółową kalibrację obciążenia i dostosowanie częstotliwości VRM, co przekłada się na pełną kontrolę wielu parametrów. Tak duże możliwości overclockingu dają potencjał do bicia światowych rekordów.

Narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym - dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Karty będą dostępne od połowy października br. Sugerowana cena detaliczna modelu Platinum wyniesie 1444 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Sinister
14 października 2013, 18:21
system odprowadzania ciepła jak i reszta układu chłodzenia prezentuje się imponująco
avatar
Postal
13 października 2013, 19:37
Aż by się chciało odnowić swoja skrzynkę...Mam nadzieje że przed wyjściem gta V będę mógł się cieszyć posiadaniem takiej karty
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto