A A A

Kieszonkowy komputer z systemem Windows

26 maja 2015, 14:30
Firma MODECOM wprowadza na rynek FreePC – kieszonkowych rozmiarów komputer z systemem operacyjnym Windows.
Kieszonkowy komputer z systemem Windows

MODECOM FreePC po raz pierwszy został zaprezentowany na targach branżowych DISTREE EMEA w Monte Carlo w lutym 2015. Podczas tego eventu produkt wygrał prestiżową nagrodę i tym samym otrzymał tytuł „Najbardziej innowacyjnego produktu."

MODECOM FreePC to mieszczący się w dłoni, kompaktowych rozmiarów mini komputer. Użytkownicy mogą podłączyć FreePC, bezpośrednio do portu HDMI, aby błyskawicznie zamienić swój telewizor lub monitor w pełnowartościowy komputer osobisty lub Smart TV z systemem Windows.

W miniaturowych rozmiarach obudowie zamknięto podzespoły, które czynią z MODECOM FreePC w pełni funkcjonalny komputer klasy PC kontrolowany przez system operacyjny Microsoft Windows 8.1 i wystarczający do wykonywania podstawowych zadań. Urządzenie jest napędzane przez szybki, wydajny czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F taktowany częstotliwością do 1.83 GHz.

MODECOM FreePC działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1, co czyni z niego wydajne narzędzie do biura, edukacji, czy użytku domowego. MODECOM FreePC wyposażony jest ponadto 2GB pamięci RAM, 16GB wewnętrznej pamięci flash, 1 x port micro USB 2.0, 1 x port full USB 2.0, Bluetooth 4.0 (do podłączenia urządzeń wskazujących: myszka, klawiatura). Dodatkowo wbudowany czytnik kart SD pozwoli rozszerzyć przestrzeń dyskową o kolejne 64GB.

Sugerowana cena MODECOM FreePC: 599 zł/brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
HostingStron
HostingStron
28 maja 2015, 17:45
Coraz popularniejsze stają się miniDesktopy które można podłączać do telewizorów. Najlepszym chyba przykładem tego jest Raspberry PI. Obecnie najnowszy model posiada już procesor QUAD. Z tego co wiem to Windows już nawet przymierzał się do wypuszczenia wersji na ten mini komputer.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto