A A A

Kindle na smartfony z Androidem

29 czerwca 2010, 08:53
Kindle na smartfony z Androidem

Sklep internetowy Amazon wydał mobilną wersję swojego czytnika e-booków.

Kindle standardowo stanowi osobne urządzenie, które można kupić poprzez sklep Amazon. Jest ono specjalną wersją czytnika książek elektronicznych, przygotowaną na potrzeby tej witryny internetowej. Co więcej, można uznać, że to od Kindle wszystko się zaczęło, ponieważ było to pierwsze tak upowszechnione urządzenie, pozwalające na czytanie książek na ekranie nie generującym światła.

Powstają jednak specjalne aplikacje, pozwalające na korzystanie z usługi Kindle na telefonach komórkowych. Do tej pory taką możliwość mieli jedynie posiadacze iPhone’a. Od wczoraj dostępna jest również wersja działająca na systemie Android.

Kindle for Android pozwala na synchronizację zakupionych książek pomiędzy standardowym Kindle a telefonem, przeglądanie sporządzonych notatek, a także dokonywanie zakupów bezpośrednio z telefonu.

Sklep Amazon jest, w branży sprzedaży internetowej, jedną z najlepiej rozpoznawanych marek. Jest on popularny szczególnie w krajach anglojęzycznych, ale i w Polsce nie brakuje osób korzystających z jego bogatej oferty. Liczba książek elektronicznych w katalogu Amazona wynosi około 620 tysięcy.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto