A A A

Komputerek wielkości karty SD - Intel Edison

7 stycznia 2014, 13:11
Komputerek wielkości karty SD - Intel Edison
Jak mały może być komputer? Intel Edison pokazuje, że można go zmniejszyć do rozmiarów karty SD.

Edison ma "moc obliczeniową komputera klasy Pentium. Jest to kompletny komputer z 2-rdzeniowym procesorem Quark, WiFi, Bluetooth, pamięcią wewnętrzną oraz z wgranym systemem Linux. Intel przygotował także stworzony z myślą o tym urządzeniu sklep z aplikacjami.

Miniaturowy komputer nie powstał jednak z myślą o typowych użytkownikach. Przedstawiony przez Intela przykład zakładał wykorzystanie Edisona to opieki na najmłodszymi - specjalne ubrano z wbudowanym Edisonem nosiłoby małe dziecko. Dzięki temu jego rodzice mogliby na bieżąco (na przykład przy pomocy smartfonów) sprawdzać temperaturę czy stan zdrowia bobasa. Oczywiście Edison może zostać wykorzystany w inny sposób. W teorii możliwości jego zastosowania są ogromne.

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto