A A A

LG Electronics dołącza do sieci IBM Quantum

12 stycznia 2022, 09:00
Producent elektroniki zbada zastosowania obliczeń kwantowych w przemyśle.
LG Electronics dołącza do sieci IBM Quantum

IBM Quantum Network

W poniedziałek, 10 stycznia, IBM ogłosił, że LG Electronics dołącza do sieci IBM Quantum. Przez najbliższe trzy lata koncern LG Electronics będzie badał zastosowania obliczeń kwantowych w przemyśle, w zaawansowanych narzędziach przetwarzania danych. Obejmuje to IoT (Internet rzeczy), sztuczną inteligencję, samochody połączone, robotykę itp.

Dzięki umowie LG Electronics zyska dostęp do systemów obliczeń kwantowych IBM-a, ekspertów firmy i jej otwartego zestawu narzędzi Qiskit do tworzenia oprogramowania wykorzystującego informacje kwantowe.

 

Nowa jakość w Korei

Współpraca obu firm pozwoli też podnieść kwalifikacje pracowników LG w nowej dziedzinie. Jak zapowiedział Byoung-Hoon Kim, dyrektor ds. technologii (CTO) i wiceprezes wykonawczy LG Electronics: „Zgodnie ze strategią otwartych innowacji planujemy wykorzystać IBM Quantum do rozwoju naszych kompetencji w zakresie obliczeń kwantowych. Naszym celem jest dostarczenie klientom wartości, której do tej pory nie doświadczyli".

Jay Gambetta z IBM podkreślił, że współpraca IBM i LG Electronics pozwoli LG na badanie nowych typów problemów związanych z rozwijającymi się technologiami i wzmocnić możliwości obliczeń kwantowych w Korei Południowej.

Narzędzi IBM do obliczeń kwantowych, w tym zaawansowanego 127-kibitowego układu „Eagle", używa już ponad 170 firm.

fot. YouTube/IBM Research

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto