A A A

Lenovo PHAB2 Pro - phablet z technologią Tango

10 czerwca 2016, 07:00
Lenovo podczas imprezy Tech World zaprezentowało pierwsze na świecie urządzenie wykorzystujące elementy technologii Tango, a konkretnie platformę augmented reality. Nazwa tego urządzenia to PHAB2.
Lenovo PHAB2 Pro - phablet z technologią Tango

PHAB2 Pro to pierwszy na świecie phablet z technologią Tango oferujący funkcje rozszerzonej rzeczywistości. Oprócz niego zaprezentowano także wyposażony w dwa aparaty fotograficzne phablet PHAB2 Plus i pełnowymiarowy PHAB2.

Tango - najważniejsza nowość

Phablet PHAB2 Pro z technologią Tango - zestawem czujników i oprogramowania Google, który wyczuwa otoczenie i odwzorowuje je na mapie - umożliwia stosowanie różnych przełomowych funkcji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość (augmented reality, AR). Za pomocą aplikacji AR uczniowie mogą na przykład wyświetlać w klasie wirtualne dinozaury w pełnej skali i pogłębiać wiedzę dzięki nałożonym danym AR, które wyświetlają się podczas oglądania modelu z różnych stron. Gracze docenią takie możliwości AR, jak gra w wirtualne domino na stole kuchennym, posiadanie wirtualnego zwierzaka w sypialni czy odpieranie ataku kosmitów na dom.

Dzięki technologii Tango PHAB2 Pro może nawet zacząć zmieniać sposób myślenia o mapowaniu wnętrz budynków. Użytkownicy mogą na przykład korzystać z nowych funkcji, takich jak zwiedzanie muzeów w rozszerzonej rzeczywistości za pośrednictwem aplikacji GuidiGO.

Za pomocą phabletu PHAB2 Pro można przemeblować dom, wizualizując prawdziwe meble w salonie czy kuchni. Jednym z pierwszych partnerów, którzy opracowali aplikacje z technologią Tango, jest sieć sklepów budowlano-dekoratorskich Lowe. Aplikacja Lowe's Vision wykorzystuje technologię Tango do mierzenia pomieszczeń i wizualizacji w nich urządzeń AGD, materiałów dekoracyjnych, blatów czy kafelków. Wraz z Lowe's Vision klienci dostaną do ręki narzędzia nowej generacji do rozszerzonej rzeczywistości.

 

Technologie wykorzystywane przez Tango

Tango oferuje te funkcje dzięki trzem głównym technologiom: monitorowania ruchu, postrzegania głębi oraz uczenia się przestrzeni. Funkcja monitorowania ruchu umożliwia phabletowi PHAB2 Pro widzenie własnego położenia w trzech wymiarach. Funkcja uczenia się przestrzeni podpowiada urządzeniu, gdzie się aktualnie znajduje. Funkcja postrzegania głębi wykrywa powierzchnie i przeszkody w celu analizy ukształtowania otoczenia. Phablet może teraz po raz pierwszy zwizualizować i zinterpretować otaczające go obiekty przy użyciu czujników rejestrujących ponad 250 000 pomiarów na sekundę.

Sprzęt ma ekran o przekątnej 6,4 cala i inteligentny wyświetlacz z technologią Assertive Display o rozdzielczości QHD (2560 x 1440). Phablet działa z procesorem Qualcomm Snapdragon 652. PHAB2 Pro ma funkcje Dolby AudioT Capture 5.1 i Dolby Atmos. Phablet ma dwa tylne aparaty fotograficzne o rozdzielczości 13 MP z funkcją natychmiastowego ustawiania ostrości, przesłonę F2,0 oraz profesjonalny procesor przetwarzania obrazu Futjitsu Milbeaut stosowany w aparatach Leica. Tryb AR w PHAB2 umożliwia robienie wyróżniających się zdjęć i nagrań wideo dzięki nakładaniu efektów, takich jak wirtualne tła i komiksy.

Lenovo PHAB2 będzie dostępny w cenach od 199 USD, PHAB2 Plus - od 299 USD, a PHAB2 Pro - od 499 USD. Wszystkie modele będą dostępne na całym świecie od września.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto