A A A

Lenovo ideacentre Y900 z kartą GTX 1080

23 czerwca 2016, 14:50
Niebawem do sprzedaży trafi prawdopodobnie najmocniejszy komputer stacjonarny dla graczy – Lenovo ideacentre Y900 z kartą GeForce GTX 1080.
Lenovo ideacentre Y900 z kartą GTX 1080

Lenovo ideacentre Y900 to najwyższej klasy pecet w ofercie Lenovo dedykowany ambitnym amatorom oraz zawodowym graczom. Do tej pory gracze mogli sięgnąć po konfiguracje Lenovo ideapad Y900 oparte na najnowszych procesorach Intel Quad Core szóstej generacji, w tym modele z odblokowanym mnożnikiem. Procesory szóstej generacji obsługują platformę serii 100, pamięci DDR4, podstawkę LG1151, a większość płyt głównych jest wyposażonych w USB 3.1 i slot M.2 do podłączania nośników SSD. W serii ideacentre Y900, konfiguracje są wyposażone nawet w 64 GB pamięci RAM DDR4 rozłożonej na 4 sloty oraz karty graficzne do modelu NVIDIA GeForce GTX980 4GB.

Nowa odsłona peceta ideapad Y900 posiada układ GeForce GTX 1080 wykorzystujący po raz pierwszy na świecie architekturę NVIDIA Pascal. Procesor ten osiąga nawet dwukrotnie wyższą wydajność i nawet trzykrotnie większą efektywność w porównaniu do GeForce GTX TITAN X2. Może działać z częstotliwością taktowania przekraczającą 1700 MHz zużywając przy tym zaledwie 180 W energii. Oznacza to większą przepustowość pamięci i efektywność energetyczną umożliwiającą obsługę wymagających technologii stosowanych w grach. To karta, która sprosta wymaganiom wirtualnej rzeczywistości, obsłudze ekranów o ultrawysokiej rozdzielczości, konfiguracjom wielomonitorowym i nowej technologii przechwytywania obrazu o zakresie 360 stopni. Ultraszybka technologia FinFET i obsługa standardu DirectXTM 12, gwarantują stabilną i płynną rozrywkę bez ograniczeń. Grafika GeForce GTX 1080 została zaprojektowana także pod kątem chłodzenia. Taka moc wymagała rozwinięcia jeszcze lepszej technologii rozpraszania ciepła. Układ zachowuje bezpieczną temperaturę dzięki użytym materiałom oraz specjalnej komorze parowej.

Lenovo ideacentre Y900 pozwala korzystać z większej mocy do obsługi gier w rozdzielczości 4K na najwyższych detalach. Wzrost wydajności w grze Call of Duty: Black Ops 3 sięga aż 82,8 proc. Można także podłączyć kilka zakrzywionych monitorów Full HD VA do gier, aby uzyskać panoramiczny widok płynnej gry bez zakłóceń. Renderowanie gier o wysokich wymaganiach pod względem mocy obliczeniowej w czasie rzeczywistym nie będzie stanowić dużego wyzwania dla tej konfiguracji.

Lenovo ideacentre Y900 z opcjonalnym procesorem graficznym NVIDIA GeForce GTX 1080 będzie dostępny w cenie od 1899 dol. od czerwca 2016 r.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto