A A A

Lumix GH2 trafia do sprzedaży w Polsce

22 grudnia 2010, 11:13
Lumix GH2 trafia do sprzedaży w Polsce

Polski oddział firmy Panasonic wprowadził dziś do sprzedaży aparat LUMIX DMC-GH2, najwyższy model z rodziny aparatów nowej generacji LUMIX G.

Rodzina LUMIX G Micro System, w pełni zgodna ze standardem Mikro Cztery Trzecie, łączy zmniejszony korpus z zaawansowanymi funkcjami, które zapewniają zarówno wysoką jakość zdjęć, jak i komfort obsługi. DMC-GH2 oferuje intuicyjne sterowanie dotykowe oraz szybki autofokus, który pozwala zrobić ostre zdjęcie w ciągu około 0,1 sekundy.

Kluczowe elementy aparatu DMC-GH2, takie jak matryca i procesor obrazu, zostały całkowicie przeprojektowane, aby zapewnić jeszcze wyższą wydajność aparatu oraz umożliwić rejestrowanie obrazu z dużą rozdzielczością, płynną gradacją i wysoką czułością — jak przystało na sztandarowy model z rodziny LUMIX G.

W przypadku hybrydowych aparatów cyfrowych rejestrowanie filmów nie jest dodatkową funkcją, ale pełnoprawną opcją utrwalania wspomnień w zależności od tematu i sytuacji. Model DMC-GH2 oferuje nagrywanie płynnych, dobrych jakościowo filmów Full HD 1920x1080/60i oraz odtwarzanie ich w formacie 60p. Kinematograficzne filmy 24p o maksymalnym bitrate 24 Mb/s zapewniają niezrównaną jakość obrazu i bogatą ekspresję. Co więcej, w trybie Cinema, nowododanej opcji popularnego trybu Film, filmy 24p zyskują charakterystykę znaną z sali kinowej. Nowy tryb Variable Movie umożliwi kręcenie filmów ze zmienną częstotliwością rejestrowania klatek w celu uzyskania niezwykłych efektów przyspieszenia lub zwolnienia. Poprzez aktywację nowej funkcji EX Tele Conversion, która jest dostępna zarówno w trybie fotografowania, jak i filmowania, użytkownik może wirtualnie zwiększyć zoom ponad pierwotny limit, aby jeszcze bardziej przybliżyć obiekt. Wyjściowy sygnał HDMI dostępny podczas nagrywania umożliwia profesjonalnym użytkownikom monitorowanie obrazu na oddzielnym ekranie.

Intuicyjne fotografowanie ze sterowaniem dotykowym, które cieszyło się dużą popularnością w modelu DMC-G2, jest dostępne również w modelu DMC-GH2. W połączeniu z wyraźnym, inteligentnym ekranem LCD oraz nowym wieloaspektowym, panoramicznym wizjerem (Live View Finder, LVF) aparat DMC-GH2 zapewnia najwyższy poziom komfortu obsługi, pozwalając skupić się na fotografowaniu.

Tryb iA (Intelligent Auto) nieustannie ewoluuje, a nowością w aparacie DMC-GH2 jest funkcja Intelligent D-range Control (inteligentne sterowanie zakresem dynamicznym). Mechanizm Intelligent Resolution ma nową opcję „EXTENDED”, która zapewnia bardziej naturalny wygląd dużych odbitek.

Sugerowana cena detaliczna modelu Panasonic Lumix DMC-GH2 z obiektywem LUMIX G VARIO HD 14-140mm (F4.0-5.8 ASPH) w Polsce to 6499 złotych.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto