A A A

MWC 2016: Huawei MateBook

22 lutego 2016, 15:50
Hybrydowy laptop Huawei MateBook został zaprezentowany Na Mobile World Congress w Barcelonie Huawei zaprezentował hybrydowego laptopa o nazwie MateBook.
MWC 2016: Huawei MateBook

Sercem Huawei MateBook jest procesor Intel Core M 6. generacji. Nowy laptop Huawei pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 zapewniając swoim użytkownikom dostęp do narzędzi oferowanych przez Microsoft: między innymi najnowszej przeglądarki Microsoft Edge i osobistego cyfrowego asystenta - Cortana.
Obudowa urządzenia wykonana została z wysokiej jakości aluminium i jest bardzo wytrzymała, ale jednocześnie cienka i lekka - waży tylko 640g. Etui z klawiaturą wykonano z miękkiej skóry ekologicznej. Ergonomiczna konstrukcja klawiatury pozwoliła na szersze rozmieszczenie klawiszy, co minimalizuje liczbę błędów podczas pisania. Wbudowany touchpad wykorzystuje technologię multi-touch, która umożliwia rozpoznawanie ruchu palców.

12-calowy wielodotykowy ekran MateBooka wykonany jest w technologii IPS i został wzmocniony wąskimi ramkami. Proporcja wyświetlacza do obudowy wynosi 84 proc. Ekran ma rozdzielczość 2160x1440 i umożliwia oglądanie obrazu pod kątem 160 stopni. Gamut barwny osiąga wartość 85 proc., co zapewnia precyzyjnie odzwierciedlenie kolorów.
Litowa bateria zapewnia do 9 godzin pracy, 9 godzin przeglądania stron internetowych i nawet 29 godzin słuchania muzyki. Urządzenie zostało również wyposażone w wyjątkową technologię oszczędzania energii Huawei, która sprawdzi się w przypadku zabieganych biznesmenów. Bateria w Huawei MateBook ładuje się do pełna w tempie dwóch i pół godziny. Nawet, jeśli nie ma wystarczająco dużo czasu na podłączenie urządzenia do prądu, w godzinę można naładować baterię do 60 proc.

Laptop wyposażono w 8 GB pamięci RAM LPDDR3 i dysk SSD o pojemności do 512 GB. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii chłodzenia, urządzenie nie potrzebuje wentylatora, co sprawia, że pracuje bardzo cicho.

By umożliwić pisanie ręczne, Huawei MatBook został wyposażony w rysik MatePen, który zapewnia 2048 poziomów czułości, doskonale przechwytuje zróżnicowaną siłę nacisku bez żadnych opóźnień. MatePen obsługuje zaawansowane funkcje biznesowe, graficzne i matematyczne. Może też być używany jako wskaźnik laserowy podczas prezentacji.

Czytnik linii papilarnych gwarantuje identyfikację odcisku użytkownika za jednym dotknięciem. Wykorzystuje system rozpoznawania 360 stopni, który niweluje zakłócenia podczas odszyfrowywania. Wszystkie dane są bardzo dobrze chronione, a odblokowanie laptopa zajmuje ułamek sekundy.

Laptop Huawei oferuje dodatkowy hotspot na wypadek gdy tradycyjne połączenie internetowe jest niedostępne. MateBook zapewnia również łatwą komunikację ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android. Umożliwia przesyłanie danych za pomocą prostej metody: przeciągnij i upuść.
Huawei MateBook trafi do sprzedaży w Azji, Europie i Ameryce Północnej w ciągu kilku najbliższych miesięcy w cenie od 799 euro.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto