A A A

Menedżer skryptów użytkownika Google Chrome

11 września 2008, 12:39
Menedżer skryptów użytkownika Google Chrome

Japoński programista Kazuho Oku opracował metodę uruchamiania indywidualnych, spersonalizowanych skryptów użytkownika i dopasowywania interfejsu witryn WWW do własnych potrzeb w udostępnionej w ubiegłym tygodniu przeglądarce Google Chrome.

Podstawą przy tworzeniu własnych rozszerzeń jest instalacja pakietu Greasemetal, który jest w zasadzie dosyć prostą aplikacją – menedżerem skryptów. W odróżnieniu od znanego z Firefoksa Greasemonkeya nie zawiera interfejsu użytkownika. Zasoby pakietu Greasemetal trzeba skopiować do katalogu Moje dokumenty, a następnie uruchomić plik wykonawczy i oczywiście skorzystać z bazy skryptów.

Kazuho Oku uprzedza, że nie wszystkie opublikowane dodatki, które działały w Firefoksie, Operze czy Safari, są zgodne z Google Chrome, jednocześnie sugeruje, że największe szanse na zadziałanie mają rozszerzenia napisane właśnie dla Safari i Opery.

Źródło: ReadWriteWeb


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto