A A A

Miał 45 nośników z nielegalnym oprogramowaniem. Grozi mu 5 lat?

3 kwietnia 2008, 23:10
Miał 45 nośników z nielegalnym oprogramowaniem. Grozi mu 5 lat?

Od czasu do czasu jesteśmy informowani o spektakularnych akcjach policji, podczas których funkcjonariusze zabezpieczyli kilka lub kilkadziesiąt tysięcy płyt z nielegalnym oprogramowaniem. W wypadku 23-letniego gdynianina, u którego dokonano przeszukania, znaleziono ich 45.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 23-letniego gdynianina, który w swoim mieszkaniu miał nielegalnie kopiowane programy komputerowe, płyty CD i DVD. Funkcjonariusze wiedzieli, że 23-letni właściciel mieszkania może mieć nielegalne oprogramowanie komputerowe. Okazało się, że mężczyzna faktycznie miał nielegalnie skopiowane płyty DVD i CD. Stróże prawa zabezpieczyli 45 nośników, w tym 13 płyt z programami komputerowymi i 32 z grami komputerowymi.

Wartość programów ustalono na 20 tys. złotych. Jeśli badania potwierdzą ich nielegalne pochodzenie, 23-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Jak widać na zdjęciu zabezpieczonego materiału, służył on raczej do domowego użytku, a nie handlu. Czy to oznacza, że wszyscy, którzy mają nawet kilka sztuk nielegalnych programów, mają powód do strachu?
Policja ma obowiązek sprawdzić każde doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa, złożone chociażby przez mało życzliwego sąsiada czy kolegę.

Źródło: Policja.pl, foto: Policja.pl


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto