A A A

Microsoft OneDrive i Dysk Google - planowane zmiany

27 czerwca 2019, 10:50
Dwóch gigantów zamierza wprowadzić zmiany w swoich, coraz popularniejszych, usługach dysków w chmurze. O jakie modyfikacje chodzi?
Microsoft OneDrive i Dysk Google - planowane zmiany

Microsoft dodał do dysku OneDrive funkcję Personal Vault. To obszar, który będzie wymagał dodatkowej weryfikacji przed wyświetlenie zawartości - może być to odcisk palca, kod pin lub wiadomość wysłana elektronicznie na skrzynkę pocztową.

Nowość dostępna jest zarówno w aplikacji na Androida, jak i iOS. Funkcja wspiera także program Microsoft Authenticator. Personal Vault na dysku OneDrive wdrażany jest etapami.

Natomiast Google testuje w Dysku opcję pozwalającą na przechowywanie plików w trybie offline. Aplikacja miałaby działać bezproblemowo w przypadku utraty połączenia z internetem. Dzięki temu użytkownicy mogliby zapisywać pliki PDF, obrazy oraz dokumenty pakietu Microsoft Office.

Na ten moment nie wiadomo kiedy opisywana funkcjonalność trafi do przeglądarki Chrome i czy w przyszłości będzie ona dostępna także na innych platformach.

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto