A A A

Microsoft ma problemy ze smartfonami Samsunga

15 listopada 2021, 09:00
Nie każdym smartfonem Samsunga łatwo jest zarządzać zdalnie. Przekonał się o tym Microsoft.
Microsoft ma problemy ze smartfonami Samsunga

Kłopoty z synchronizacją

Microsoft przyznał, że smartfony Samsunga zarządzane zdalnie za pośrednictwem platformy Intune tracą z nią połączenie. Zdarza się to po aktualizacji lub automatycznym ponownym uruchomieniu urządzenia.

Użytkownicy od dawna sygnalizują niezgodność smartfonów Samsunga z systemem Intune, często związaną z procedurą zmiany hasła. Komunikat Microsoftu zdaje się potwierdzać to coraz częstsze zjawisko.

Problem występuje na smartfonach Samsung Galaxy z Androidem 9 zarządzanych przez administratora systemu lub za pomocą profilu Android Enterprise. Zauważono też, że brak zgodności z platformą Intune zdarza się na wszystkich urządzeniach z Androidem 11 zarządzanych tylko w ramach Android Enterprise.

W pierwszym przypadku awarię powoduje automatyczne ponowne uruchomienie, a w drugim samodzielna aktualizacja. Użytkownik smartfona uznanego przez Intune'a za niezgodny może utracić dostęp do zasobów firmowych. Aby rozwiązać problem, konieczne jest ręczne odblokowanie telefonu i uruchomienie synchronizacji.

Przeznaczeniem platformy Intune jest zdalne zarządzanie urządzeniami i aplikacjami mobilnymi (MDM i MAM). Microsoft ma na tym polu silną konkurencję m.in. w postaci usług firm Apple i Jamf, więc problemy z Samsungami są dla giganta nieco kłopotliwe. Konieczność osobistej interwencji użytkownika, aby pokonać opór Intune'a nie sprawia dobrego wrażenia.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto