A A A

Milion dolarów od Google’a dla Linux Foundation

5 października 2021, 16:10
Systemy open source mają być bezpieczniejsze.
Milion dolarów od Google’a dla Linux Foundation

Secure Open Source Rewards

Według informacji firmy Google zdecydowała się ona sponsorować nowy program bezpieczeństwa prowadzony przez Linux Foundation – Secure Open Source (SOS) Rewards. Przewiduje on wypłaty pieniężne dla programistów, którzy przyczynią się do poprawy zabezpieczeń krytycznych projektów typu open source.

Program wdrożono w związku ze stwierdzeniem, że w 2021 roku nasiliły się ataki na łańcuchy dostaw tego typu oprogramowania. Prezydent USA wydał nawet w związku z tym zarządzenie dotyczące wzmocnienia amerykańskiej cyberobrony, a koncern Google zobowiązał się przeznaczyć 10 miliardów dolarów na wsparcie realizacji tego planu. Konkretnie pieniądze te mają trafić właśnie do fundacji, które zajmują się bezpieczeństwem projektów open source.

Wśród grona beneficjentów znalazła się Linux Foundation, która ogłosiła program SOS Rewards. Nagrody dla poszczególnych programistów, którzy zdecydują się wziąć w nim udział, mają wynosić od 505 do 10 tysięcy dolarów, a nawet więcej, jeśli zaproponowane ulepszenie będzie miało znaczący wpływ na bezpieczeństwo infrastruktury IT.

fot. Dylan Carr – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto