A A A

Modem z funkcją routera ZXV10 W300

20 sierpnia 2012, 10:43
Modem z funkcją routera ZXV10 W300

Firma ZTE przedstawiła modem ADSL z funkcją routera ZXV10 W300, który w oparciu o infrastrukturę TP, zapewnia dostęp do internetu na terenach, gdzie nie ma kablówki.

Urządzenie ZTE ZXV10 W300 to kompilacja klasycznego modemu ADSL oraz routera sieci bezprzewodowej. Modem podłączany jest przewodowo do gniazdka telefonicznego, za to komputery w utworzonej na bazie routera sieci lokalnej korzystają z bezprzewodowego dostępu do internetu. Ponadto model ZXV10 W300 ma wbudowane cztery porty LAN służące do kablowego podłączenia urządzeń, na przykład komputerów stacjonarnych. Za sprawą splitera, czyli rozdzielacza sygnału, można jednocześnie korzystać z linii telefonicznej i połączenia internetowego, co stanowi wygodne dla użytkowników rozwiązanie. W zestawie znajduje się kabel sieciowy oraz kable telefoniczne, dzięki czemu można swobodnie zbudować domową lub biurową sieć internetową z dostępem dla wielu urządzeń, takich jak notebooki, stacjonarne komputery czy tablety.

Router ZTE zapewnia własną zaporę typu firewall, która chroni przed nieautoryzowanymi próbami dostępu do sieci. Urządzenie korzysta z protokołu 802.11b/g/n, co oznacza, że w zależności od wybranego pakietu można uzyskać szybkość połączenia nawet do 20 Mbps. Producent zachwala również graficzny interfejs, którego konfiguracja, nawet mniej obeznanym z nowinkami technologicznymi użytkownikom, nie powinna zająć dużo czasu. Do wyboru jest tryb uproszczony, który opiera się na optymalnych ustawieniach oraz zaawansowany, umożliwiający na przykład dynamiczne przydzielanie adresów IP.

Router dostępny jest u operatora sieci T-Mobile w ofercie za złotówkę.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto